Robert Lewandowski zdobył jedynego gola dla Bayernu Monachium w przegranym 1:2 towarzyskim meczu z zespołem gwiazd amerykańskiej ekstraklasy (MLS) w Portland. To piąte trafienie polskiego piłkarza w barwach mistrza Niemiec.

Robert Lewandowski: Jestem w stałym kontakcie z trenerem

"W ostatnim meczu sparingowym wszyscy będziemy już razem. Nie mogę doczekać się tej chwili. Każdy trening, każdy sparing, przynosi większą korzyść, gdy jesteśmy wszyscy razem". Robert Lewandowski odpowiadał na pytania dziennikarzy podczas lotu z drużyną Bayernu Monachium na zgrupowanie... czytaj więcej

W ósmej minucie spotkania Lewandowski po raz kolejny w okresie przygotowawczym popisał się efektowną bramką. Tuż przed polem karnym dostał piłkę od Brazylijczyka Rafinhy i mocnym strzałem posłał ją pod poprzeczkę w środkowej części bramki.

W drugiej części spotkania do głosu jednak doszła ekipa MLS All Stars - w 51. minucie wyrównał Bradley Wright-Phillips, a wygraną zapewnił im 19 minut później słynny Landon Donovan.

W meczu z gwiazdami MLS niemiecka drużyna wystąpiła po raz pierwszy tego lata w pełnym składzie - z piłkarzami, którzy dotąd odpoczywali po mistrzostwach świata w Brazylii. Wiele gwiazd z podstawowego składu Bayernu rozpoczęło jednak spotkanie na ławce rezerwowych i pojawiło się na boisku dopiero w końcówce.

Był to szósty mecz Bawarczyków podczas przygotowań do sezonu i pierwszy zakończony porażką. Niezadowolony z takiego obrotu sprawy trener mistrza Niemiec Hiszpan Josep Guardiola uścisnął dłoń sędziom prowadzącym spotkanie i rozdrażniony opuścił boisko, pomijając przy podziękowaniach za mecz szkoleniowca przeciwnej drużyny.

W ekipie All Stars wystąpili m.in. Francuz Thierry Henry i Australijczyk Tim Cahill, którego golem w meczu z Holandią w fazie grupowej tegorocznych mistrzostw świata zachwycał się cały piłkarski świat. Z kolei ze spotkania z pierwszym z wymienionych bardzo ucieszył się Lewandowski. Na Facebooku zamieścił zdjęcie z byłym reprezentantem Trójkolorowych, zaznaczając w podpisie, że Henry jest jego ulubionym piłkarzem i idolem:

Niespełna 26-letni Polak, który latem przeszedł do Bayernu z Borussii Dortmund, zdobył wcześniej dwa gole w meczu z Wolfsburgiem w finale towarzyskiego turnieju w Hamburgu, a po jednej bramce strzelił w półfinale tej imprezy z Borussią Moenchengladbach i w swoim debiucie w barwach Bayernu - sparingowym meczu z MSV Duisburg.