Pięciu polskich skoczków wystąpi w sobotnich zawodach Pucharu Świata w lotach narciarskich w austriackim Bad Mitterndorf. Przez piątkowe kwalifikacje przebrnęli: Łukasz Rutkowski, Marcin Bachleda, Krzysztof Miętus i Stefan Hula. W konkursie dołączy do nich Adam Małysz.

W kwalifikacjach zwyciężył Antonin Hajek, który jako jedyny przekroczył granicę 200 metrów, lądując o pół metra dalej. Czech, który rewelacyjnie spisywał się także na treningach, otrzymał notę 193,1 pkt. Drugie miejsce zajął Norweg Johan Remen Evensen (181,8 pkt, 191,5 m), a trzecie Niemiec Michael Uhrmann (178,3 pkt, 189 m).

Najlepszy z Polaków Łukasz Rutkowski uplasował się na dziewiątej pozycji (162,9 pkt, 177 m). Marcin Bachleda był czternasty (146,5 pkt, 165 m), Krzysztof Miętus – szesnasty (143,5 pkt, 162,5 m), a Stefan Hula – dwudziesty czwarty (133,5 pkt, 155 m).

Kamil Stoch został sklasyfikowany na trzydziestej drugiej pozycji (118,6 pkt, 143 m) i nie weźmie udziału w konkursie, gdyż w zawodach na „mamutach” kwalifikację zdobywa tylko trzydziestu zawodników. Kolejnych dziesięciu, w tym m.in. Adam Małysz, ma zapewniony start w pierwszej serii z racji zajmowania czołowych lokat w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Początek sobotnich zawodów o godz. 14:00.