Grzegorz Krychowiak został wybrany do jedenastki kolejki francuskiej ekstraklasy przez dziennik "L'Equipe" oraz portale "Football" i "Maxifoot". Polski piłkarz strzelił zwycięską bramkę dla Reims w niedzielnym meczu z Olympique Lyon (1:0).

23-letni Krychowiak jest defensywnym pomocnikiem francuskiego Reims. Za niedzielny występ w barwach tej drużyny, w którym zdobył gola z rzutu karnego w 53. Minucie redakcja "L'Equipe" nagrodziła go oceną  "7".

Mecz z Olympique Lyon był już drugim spotkaniem, w którym dzięki trafieniu Polaka Reims pokonało znacznie wyżej notowanego rywala. Wcześniej tej drużynie udało się wygrać 1:0 z Paris Saint Germain, które ma w swoim składzie takie gwiazdy jak Zlatan Ibrahimovic.

W tym sezonie Grzegorz Krychowiak rozegrał 29 meczów w barwach Reims. Na boisku spędził 2520 minut i trzykrotnie wpisał się na listę strzelców. Sześciokrotnie karano go żółtymi kartkami.

Ekipa Reims zajmuje 15. miejsce w tabeli i ma cztery punkty przewagi nad strefą spadkową. W zestawieniu prowadzi Paris St. Germain.