Lionel Messi wraca po przerwie spowodowanej kontuzją do reprezentacji Argentyny. Piłkarz Barcelony został powołany na wyjazdowy mecz eliminacji mistrzostw świata z Brazylią, który odbędzie się 10 listopada, a także na spotkanie u siebie z Kolumbią pięć dni później.

Leo Messi /PAP/EPA/QUIQUE GARCIA /PAP/EPA

Messi nie grał od 21 września, gdy doznał kontuzji pachwiny w ligowym meczu z Atletico Madryt. 29-letniego piłkarza ominęły nie tylko kolejne spotkania Barcelony, ale także reprezentacji Argentyny w kwalifikacjach mistrzostw świata - z Peru i Paragwajem. Nie wystąpił również wcześniej - na początku września z Wenezuelą (z powodu wcześniejszego urazu). Żadnego z tych meczów Argentyna nie wygrała.

Wrócił na boisko 15 października w spotkaniu Barcelony z Deportivo La Coruna 4:0; strzelił gola chwilę po wejściu na murawę. Jak obliczono, to był jego trzeci kontakt z piłką w tym meczu. Kilka dni później został bohaterem starcia z Manchesterem City w Lidze Mistrzów (4:0, trzy gole).

Po dziesięciu kolejkach eliminacji MŚ 2018 w strefie Ameryki Południowej Argentyna zajmują dopiero piąte miejsce (16 pkt), Brazylia jest liderem (21 pkt).

Oprócz Messiego powołanie do kadry Argentyny otrzymali m.in. Gonzalo Higuain, Sergio Aguero, Angel Di Maria, Javier Mascherano, Paulo Dybala, Ever Banega, Pablo Zabaleta, Nicolas Otamendi i Martin Demichelis.

W reprezentacji Brazylii na mecz z Argentyną w Belo Horizonte też jest wiele słynnych nazwisk, m.in. Neymar, Dani Alves, Marcelo, Thiago Silva, Fernandinho i Douglas Costa.