Mistrz olimpijski, świata i Europy Niemiec Robert Harting wynikiem 67,40 metra wygrał konkurs rzutu dyskiem w Memoriale Kamili Skolimowskiej na Stadionie Narodowym w Warszawie. Drugi był Piotr Małachowski, który uzyskał 65,30 metra.

Włodarczyk: Może paść rekord świata. Doping kibiców poniesie młot

​"Jeśli pobiję rekord świata, zrezygnuję z okolicznościowej premii za niego" - to deklaracja Anity Włodarczyk przed startem w Memoriale Kamili Skolimowskiej w Warszawie. Polska młociarka chce dziś jako pierwsza na świecie pokonać granicę 80 metrów i uczcić w ten sposób pamięć pierwszej... czytaj więcej

Na trzecim miejscu z rezultatem 65,20 metra uplasował się brązowy medalista mistrzostw Europy z Zurychu Robert Urbanek.

Dyskobolom nie pomagał wiatr, bo dach był zamknięty. Za to dopingiem zagrzewali ich kibice. Sami zawodnicy zachęcali fanów do klaskania i aktywnego uczestnictwa w imprezie.

Wszyscy czekają na start największej gwiazdy mityngu - Usaina Bolta. Jamajski król sprintu przebiegnie 100 metrów na zakończenie imprezy o godz. 19.

Kamila Skolimowska, mistrzyni olimpijska w rzucie młotem z Sydney z 2000 roku, zmarła niespodziewanie 18 lutego 2009 roku w czasie zgrupowania lekkoatletów w Portugalii. Miała 27 lat. Od pięciu lat rozgrywany jest memoriał upamiętniający jej osobę. Po raz pierwszy odbywa się na Stadionie Narodowym.

(MRod)