​Manchester United wygrał na wyjeździe z Celtą Vigo 1:0 w pierwszy meczu półfinałowym Ligi Europejskiej. Jedynego gola w drugiej połowie strzelił Marcus Rashford. Rewanż odbędzie się 11 maja.

Gol dla Manchesteru United //SALVADOR SAS /PAP/EPA

Gospodarze po raz pierwszy występują w półfinale ważnych europejskich rozgrywek. Starali się jednak grać bez kompleksów ze znacznie bardziej utytułowanym rywalem i długo im się to udawało. Stwarzali okazje bramkowe niemal równie często jak "Czerwone Diabły", choć to ataki przyjezdnych były znacznie groźniejsze.

Celtę kilka razy uratował 30-letni bramkarz Sergio Alvarez. Szczególnie spektakularną interwencją popisał się w 21. minucie, gdy techniczny, podkręcony strzał sprzed linii pola karnego oddał Marcus Rashford, a Hiszpan odbił piłkę na rzut rożny. Później był także górą w sytuacji sam na sam z Jessem Lingardem.

Alvarez skapitulował jednak w 67. minucie. Tym razem Rashford strzelił z rzutu wolnego mocno, precyzyjnie nad murem i bramkarz nie zdołał sięgnąć piłki.

Hiszpański zespół konstruował składne akcje i wyprowadzał kontrataki, ale brakowało wykończenia. Duży wpływ na to miała postawa najlepszego strzelca drużyny Iago Aspasa, który nie miał swojego dnia i popełniał proste błędy przy przyjęciu piłki, podaniach i strzałach.

W środę w pierwszej parze półfinałowej Ajax pokonał w Amsterdamie Olympique Lyon 4:1. Rewanże zaplanowano na 11 maja, a finał zostanie rozegrany 24 maja w Sztokholmie.