Lukas Podolski zastanawia się nad odejściem z Arsenalu Londyn przed upływem kontraktu. Urodzonemu w Polsce reprezentantowi Niemiec nie podoba się, że w zespole jest tylko rezerwowym. Piłkarz chce grać w każdym meczu.

Jestem piłkarzem z krwi i kości. Uwielbiam walkę na boisku. Skoro nie dostaję takiej możliwości co weekend, oznacza to, że trzeba coś zmienić - powiedział Podolski w rozmowie ze stacją RTL.

W tym sezonie 29-letni Niemiec w 12 meczach tylko raz znalazł się w wyjściowym składzie. W sumie rozegrał 128 minut. W środowym spotkaniu Ligi Mistrzów przeciwko Galatasaray Stambuł (4:1) znowu nie znalazł się na murawie.

W 60. minucie spotkania trener Arsene Wenger dał mu wprawdzie znać, że za chwilę wejdzie na boisko, ale w tym samym niemal momencie czerwoną kartką ukarany został bramkarz Wojciech Szczęsny i szkoleniowiec musiał zmienić decyzję.  

Kontrakt Podolskiego w Arsenalu obowiązuje do 2016 roku. Czy piłkarz opuści Londyn wcześniej, nie wiadomo jeszcze na sto procent. Zobaczymy jak to się potoczy. Na pewno już o tym powoli myślę - powiedział.

(j.)