Polscy siatkarze przegrali w Teheranie 3:0 drugi mecz Ligi Światowej z Iranem. W efekcie spadli na czwarte miejsce w tabeli grupy A.

Polacy nie radzili sobie przede wszystkim z zagrywką przeciwników, a dodatkowo popełniali wiele niewymuszonych błędów. W ten sposób oddali rywalom aż 25 punktów, podczas gdy oni stracili ich w ten sposób jedynie 15.

Już w pierwszym secie, kiedy biało-czerwoni przegrywali 10:16, trener Stephane Antiga dokonał zmian. Wszedł Łukasz Żygadło i Grzegorz Bociek - to jednak nie pomogło. Polacy przegrali 22:25.

W drugiej partii Iran pokazał, że świetnie radzi sobie także w obronie. Biało-czerwoni seriami nie kończyli ataków. Mimo że w pewnym momencie był remis 12:12, końcówka pokazała, że Polakom brakuje także zdecydowania i siły przebicia. Nie zmieniały to przerwy brane przez Antigę, ani tasowanie składem. Drugi set także wygrali gospodarze 25:20.

Nadzieję w trzeciej odsłonie dał Piotr Nowakowski, który bardzo dobrą zagrywką odrzucił rywali od siatki i doprowadził do remisu 15:15. To był jednak jedyny dobry moment gry zespołu. Później Irańczycy, którzy poczuli, że są bardzo bliscy zwycięstwa, dokończyli dzieła - 25:22.

Po siedmiu kolejkach LŚ Polacy mają cztery zwycięstwa i sześć porażek. Awans z grupy A wywalczą trzy ekipy - dwie najlepsze oraz Włosi, którzy jako gospodarz turnieju finałowego (16-20 lipca we Florencji) mają zapewniony w nim udział.

Polska - Iran 0:3 (22:25, 20:25, 22:25)

Polska: Piotr Nowakowski, Michał Winiarski, Dawid Konarski, Andrzej Wrona, Fabian Drzyzga, Rafał Buszek - Paweł Zatorski (libero) - Łukasz Żygadło, Grzegorz Bociek, Mateusz Mika.

Iran: Shahram Mahmoudi, Mir Saeid Marouflakrani, Farhad Ghaemi, Mohammad Seyed, Adel Gholami, Mojtaba Mirzajanpour - Farhad Zarif (libero) - Amir Ghafour, Mehdi Mahdavi, Armin Tashakori, Milad Ebadipour.