To był udany dzień dla drużyn z Polakami w składzie. Arsenal, Borussia i Malmo wygrały swoje mecze w Lidze Mistrzów. Z Bułgarskim Ludogorcem męczył się Real Madryt.

Aż cztery bramki zdobyli na własnym stadionie piłkarze Arsenalu Londyn. "Kanonierzy" wygrali 4:1 z Galatasaray'em Stambuł. Niestety tego meczu do udanych nie zaliczy Wojciech Szczęsny. Polak zachował co prawda czyste konto, ale dlatego, że w 60 minucie dostał czerwoną kartkę. Nasz bramkarz sfaulował w polu karnym Yilmaza i sędzia nie miał wątpliwości. Po chwili właśnie faulowany przez Szczęsnego napastnik pokonał z jedenastu metrów Davida Ospinę.

Mecz był jednak popisem napastnika Arsenalu Danny'ego Welbecka, który strzelił trzy bramki. Wysoko wygrała też Borussia Dortmund z Łukaszem Piszczkiem w składzie. Wicemistrzowie Niemiec pokonali w Brukseli Anderlecht 3:0. Polski obrońca asystował przy trafieniu Adriana Ramosa. Powody do zadowolenia ma też młody Paweł Cibicki. Zawodnik Malmo FF wszedł na boisko w drugiej połowie, ale zdążył zaliczyć asystę przy golu Markusa Rosenberga. Mistrz Szwecji pokonał Olympiakos Pireus 2:0.

Real Madryt - droga przez mękę

Drogę przez mękę przeszli piłkarze Realu Madryt. Teoretycznie łatwy mecz z Ludogorcem Razgrad mógł zakończyć się sensacją. Gospodarze już w 6. minucie objęli prowadzenie. Kilka chwil później Real mógł wyrównać z rzutu karnego, ale uderzenie Cristiano Ronaldo obronił Vladislav Stoyanov. Portugalczyk dopiero kilkanaście minut później doprowadził do wyrównania ponownie strzelając z jedenastu metrów. Kilka minut przed końcem spotkania wygraną Realowi dał gol Karima Benzemy. Wygrał też drugi madrycki klub. Atletico pokonało u siebie w hicie wieczoru Juventus Turyn 1:0 - trafił Arda Turan, a bramkarz "Starej Damy", Gianluigi Buffon stracił miano niepokonanego w tym sezonie.