Austriak Gregor Schlierenzauer wygrał przed własną publicznością konkurs Letniej Grand Prix w skokach narciarskich w Hinzenbach. Najlepszy z Polaków Maciej Kot był dziesiąty. Lider klasyfikacji generalnej Thomas Morgenstern został sklasyfikowany na szóstej pozycji.

Kamil Stoch był 15., Aleksander Zniszczoł 25., a Piotr Żyła 26.

Schlierenzauer prowadził już po pierwszej serii. Zwycięstwo dały mu skoki na odległość 93 i 92,5 m, za co otrzymał 248,5 pkt. Na półmetku na drugiej pozycji był Kot, ale w decydującej próbie miał 84,5 i spadł w klasyfikacji. Jego miejsce zajął rewelacyjny Japończyk Daiki Ito. Już w serii próbnej pokazał, że na wiele go stać. Pierwsze podejście na 88,5 dawało mu piątą lokatę, ale w drugim poprawił rekord skoczni na 94 m i awansował na drugą pozycję.

Na najniższym stopniu podium stanął Czech Roman Koudelka, który skoczył 93 oraz 89,5 metra.

Morgenstern zajął szóste miejsce zapewnił sobie zwycięstwo w całym cyklu. Kamil Stoch jest trzeci. Do drugiego Norwega Toma Hilde traci 33 punkty i ma 85 punktów przewagi nad czwartym Schlierenzauerem.

To był przedostatni konkurs Letniej Grand Prix w tym sezonie. Teraz zawodnicy przeniosą się do Kligenthal, gdzie jutro zakończy się rywalizacja.