Japończyk Toshikazu Yamanishi wygrał chód na 20 km w lekkoatletycznych mistrzostwach świata w amerykańskim Eugene. Drugi był jego rodak Koki Ikeda, a trzecie miejsce zajął Szwed Perseus Karlstroem.

Yamanishi zdobył złoty medal czasem 1:19.07 i obronił tytuł mistrza świata, który wywalczył przed trzema laty w Dausze. Drugi był Ikeda - 1:19.14. Karlstroem przebył dystans 20 km w czasie 1:19.18.

Tuż za podium uplasował się Kenijczyk Samuel Kireri Gathimba (1:19.25), a piąty był Ekwadorczyk Brian Daniel Pintado (1:19.34). Przez większość dystansu czołówka szła równym tempem, lecz Yamanishi przyśpieszył na ostatnim kilometrze.

Polacy nie startowali. Mistrz olimpijski z Tokio Dawid Tomala wystartuje na dystansie 35 km.