Arsenal Londyn z Wojciechem Szczęsnym w bramce pokonał Sunderland 1:0 w 26. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Anglii. To już drugie z rzędu ligowe zwycięstwo "Kanonierów", którzy od początku dyktowali warunki gry.

Mimo wielu szans piłkarze z Londynu zdobyli w dzisiejszym spotkaniu tylko jedną bramkę - w 35. minucie na listę strzelców wpisał się Hiszpan Santiego Cazorla. Sytuacje na podwyższenie wyniku mieli także m.in. Walijczyk Aaron Ramsey, Francuz Oliver Giroud i Theo Walcott. Ich strzały były jednak albo niecelne, albo spotkały się ze skuteczną interwencją Simona Mignoleta.

Rywale kilka razy zagrozili bramce strzeżonej przez Wojciecha Szczęsnego. Mimo to Polak zachował czyste konto. Kilkakrotnie popisał się też dobrymi interwencjami -  w końcówce obronił strzał głową Szkota Stevena Fletchera, a w doliczonym czasie gry Adama Johnsona.

"Kanonierzy" kończyli mecz w dziesiątkę, po czerwonej kartce, za drugą żółtą, dla Carla Jenkinsona w 62. minucie. Zajmują obecnie piąte miejsce w Premier League. Pokonany przez nich Sunderland jest 13.