Robert Kubica z teamu BMW Sauber zajął 13. miejsce w wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Węgier. Najszybszy na torze Hungaroring koło Budapesztu był Brytyjczyk Lewis Hamilton (McLaren-Mercedes). To pierwsze zwycięstwo ubiegłorocznego mistrza świata w tym sezonie.

Start wyścigu przebiegł bez żadnych problemów. Robertowi Kubicy udało się błyskawicznie awansować z 18. na 13. pozycję. Na trzecim okrążeniu z rywalizacji z powodów technicznych odpadł Adrian Sutil (Force India). Dziewięć okrążeń później prawdziwy dramat przeżył Fernando Alonso. W jego bolidzie odpadło przednie koło. Hiszpan zjechał do boksu i nie powrócił już na tor.

Na 25. okrążeniu pech dopadł młodziutkiego Sebastiana Vettela. Niemiec poinformował swoich mechaników, że jego samochód ma problemy techniczne. Na kolejnym okrążeniu zawodnik teamu Red Bull zjechał do boksów - w jego bolidzie wymieniono opony i przedni spojler. Po trzech okrążeniach Vettel wycofał się z wyścigu.

Jako pierwszy linię mety minął Lewis Hamilton z teamu McLaren-Mercedes. Drugie miejsce zajął Fin Kimi Raikkonen z Ferrari, a trzecie Mark Webber (Red Bull-Renault). Robert Kubica (BMW Sauber) ukończył wyścig na 13. pozycji. Jego kolega z zespołu – Niemiec Nick Heidfeld był 11. Posłuchaj relacji Patryka Serwańskiego z redakcji Faktów sportowych RMF FM:

13. Robert Kubica Polska BMW Sauber 1:14,046
14. Giancarlo Fisichella Włochy Force India + 1 okr.
15. Jaime Alguersuari Hiszpania Toro Rosso +1 okr.
16. Sebastien Buemi Szwajcaria Toro Rosso + 1 okr.

Podczas Grand Prix Węgier kierowcy mieli do pokonania dystans 306,630 km, czyli 70 okrążeń toru po 4,381 km.