Alberto Contador (Tinkoff) wygrał wyścig Dookoła Kraju Basków. Hiszpański kolarz sukces zapewnił sobie triumfując na ostatnim etapie, którym była jazda indywidualna na czas w Eibar. W klasyfikacji generalnej o 12 s wyprzedził Kolumbijczyka Sergio Henao (Sky). Trzecie miejsce zajął inny Kolumbijczyk Nairo Quintana (Movistar), który do zwycięzcy stracił 37 s.

Alberto Contador z ekipy Tinkoff na trasie 5. etapu wyścigu Dookoła Kraju Basków /JAVIER ETXEZARRETA /PAP/EPA

Przed ostatnim etapem Contador był w "generalce" drugi i miał sześć sekund straty do Henao. W niedzielę 16,5-kilometrowy odcinek pokonał jednak najszybciej. Drugi w jeździe na czas był Quintana, wolniejszy o pięć sekund, a trzeci Henao, który zanotował 18 sekund straty.

Contador wygrał wyścig Dookoła Kraju Basków po raz czwarty (poprzednio w latach 2008, 2009 i 2014) i tym samym wyrównał rekord należący do innego Hiszpana Jose Antonio Gonzaleza, który ścigał się w latach 70. XX wieku.

W tegorocznej edycji Polacy nie startowali.