Legia Warszawa wygrała z Celtikiem Glasgow 2:0 i awansowała do 4. rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Strzelcami bramek byli Michał Żyro i Michał Kucharczyk.

TUTAJ MOŻESZ ZOBACZYĆ ZAPIS RELACJI NA ŻYWO Z MECZU LEGIA - CELTIC

W środowym spotkaniu z mistrzem Szkocji podopieczni Henninga Berga nie roztrwonili przewagi z pierwszego meczu, który wygrali przy Łazienkowskiej 4:1. Legia zaczęła spokojnie i czekała na błędy rywali, których nie brakowało w pierwszym meczu. Już w 11. minucie stołeczny zespół mógł objąć prowadzenie, ale strzał Ivicy Vrdoljaka obronił Fraser Forster. Rywale natomiast największe zagrożenie stwarzali po swojej prawej stronie, gdzie słabym punktem w defensywie Legii był Tomasz Brzyski.

To jednak goście wyszli na prowadzenie w 36. minucie, wykorzystując jeden z kontrataków. Michał Kucharczyk przytrzymał piłkę w środku pola, dostrzegł wychodzącego na czystą pozycję Michała Żyrę, a ten nie zmarnował dogodnej sytuacji.

W 61. minucie obaj zamienili się rolami, a Legia przeprowadziła efektowną, kombinacyjną akcję w polu karnym rywala. W efekcie Żyro podał do Kucharczyka, a ten minął bramkarza i wpakował piłkę do bramki.

Po tym trafieniu goście już całkowicie kontrolowali przebieg spotkania. Nie forsowali tempa i czekali na kolejne błędy Szkotów. Ci natomiast całkowicie stracili nadzieję na osiągnięcie korzystnego rezultatu, a ich ataki były chaotyczne.

Celtic Glasgow - Legia Warszawa 0:2

Bramki: dla Legii - Michał Żyro (36), Michał Kucharczyk (61.)

Żółte kartki: Celtic - Virgil van Dijk, Stefan Johansen; Legia - Miroslav Radovic.