" Wynik można uznać za sprawiedliwy, choć to my chyba byliśmy bliżsi zwycięstwa. Myślę, że gra mogła się podobać, przeprowadziliśmy sporo ciekawych akcji. Meksyk to groźny rywal, ciekawy zespół i fajnie, że mogliśmy się z nim sprawdzić" - powiedział po meczu kapitan zespołu Jakub Błaszczykowski. Reprezentacja Polski Polska zremisowała z Meksykiem 1:1 w towarzyskim meczu piłkarskim, który odbył się na stadionie przy Łazienkowskiej w Warszawie.

Prowadzenie biało-czerwonym dał w 27. minucie Paweł Brożek. Do remisu jeszcze przed przerwą zdołał doprowadzić Javier Hernandez z Manchesteru United. Straciliśmy bramkę po dość przypadkowej akcji, w wyniku nieporozumienia w naszym polu karnym. Poza tym z gry defensywnej, i to całej drużyny, można być zadowolonym. W pierwszej połowie też nieźle wychodziło konstruowanie akcji w ataku, ale po przerwie było już gorzej. Brakowało dłuższego utrzymania się przy piłce. Po 70. minucie, kiedy Ludo Obraniak otrzymał czerwoną kartkę, to już praktycznie nie było możliwe i oddaliśmy całkowicie inicjatywę rywalom - skomentował Arkadiusz Głowacki.

To jeden z najlepszych zespołów świata, ja umieściłbym go w pierwszej trójce. Zdyscyplinowana, świetnie zorganizowana drużyna. By liczyć na dobry wynik w Gdańsku każdy z nas indywidualnie i wszyscy jako zespół musimy się wznieść na wyżyny umiejętności - mówił Jakub Wawrzyniak.

We wtorek na stadionie PGE Arena podopieczni Franciszka Smudy zmierzą się z Niemcami, którzy jako pierwsi zapewnili sobie awans do Euro 2012.