Reprezentacja Polski Polska zremisowała z Meksykiem 1:1 w towarzyskim meczu piłkarskim, który odbył się na stadionie przy Łazienkowskiej w Warszawie. Prowadzenie biało-czerwonym dał w 27. minucie Paweł Brożek. Do remisu jeszcze przed przerwą zdołał doprowadzić Javier Hernandez z Manchesteru United.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Jako pierwsi prowadzenie mogli objąć goście. W 13. minucie Javier Hernandez dostał piłkę przed bramką, ale w dobrej sytuacji uderzył głową obok słupka. Kilkadziesiąt sekund później efektowną akcję przeprowadzili biało-czerwoni, jednak Paweł Brożek po prostopadłym podaniu Jakuba Błaszczykowskiego uderzył niecelnie.

W 27. minucie napastnik Trabzonsporu był już jednak zdecydowanie bardziej skuteczny. Błaszczykowski świetnie podał do Adriana Mierzejewskiego, który z prawego skrzydła dograł po ziemi do Pawła Brożka, a ten z najbliższej odległości skierował piłkę do bramki.

Goście do wyrównania doprowadzili osiem minut później za sprawą Javiera Hernandeza. Napastnik "Czerwonych Diabłów" dostał piłkę z prawego skrzydła i pewnym strzałem pokonał Przemysława Tytonia.

Polacy ponownie mogli wyjść na prowadzenie w 50. minucie, ale Adrian Mierzejewski po znakomitym podaniu Pawła Brożka zmarnował sytuację "sam na sam". Od 70. minuty podopieczni Franciszka Smudy musieli radzić sobie w "10", bo czerwony "kartonik" zobaczył Ludovic Obraniak.

Pomocnik OSC Lille kopnął Carlosa Salcido i rumuński arbiter po konsultacji ze swoim asystentem zdecydował się odesłać go do szatni.

Goście zdecydowanie przeważali, ale mimo kilku groźnych sytuacji rezultat spotkania nie uległ już zmianie.

Z tak silnym, przynajmniej teoretycznie, rywalem biało-czerwoni nie grali od kilku miesięcy. Podczas mistrzostw świata w RPA Meksyk dotarł do 1/8 finału. Meksyk można porównać z Argentyną, Urugwajem, czy Hiszpanią - mówił przed meczem selekcjoner kadry, Franciszek Smuda.

Polska - Meksyk 1:1

Bramki: 1:0 Brożek (27), 1:1 Hernandez (34)

Polska: Tytoń - Wasilewski, Głowacki, Jodłowiec, Wawrzyniak, Matuszczyk, Dudka, Błaszczykowski, Obraniak, Mierzejewski, Brożek.

Meksyk: Talavera - Juarez, Rodriguez, Moreno, Salcido, Torrado, Molina, Barrera, Guardado, Naelson, Hernandez.