Argentyński szkoleniowiec Barcelony Gerardo "Tata" Martino rozpoczął pracę w hiszpańskiej ekstraklasie od rozgromienia Levante 7:0. Dwie bramki zdobył jego rodak, uznawany za najlepszego gracza na świecie Lionel Messi.

Gospodarze, którzy bronią tytułu, jeszcze przed przerwą pozbawili złudzeń piłkarzy z Walencji, strzelając sześć goli. Wynik otworzył już w trzeciej minucie Chilijczyk Alexis Sanchez. Messi trafił na 2:0 w 12. i z rzutu karnego na 5:0 w 42. minucie.

Ponadto dwie bramki zdobył Pedro Rodriguez (w 26. i 73. minucie), a po jednym trafieniu dołożyli Brazylijczyk Dani Alves (23.) oraz Xavi Hernandez (45.).

W La Liga zadebiutował Brazylijczyk Neymar, który na boisku pojawił się w 64. minucie, zmieniając Sancheza. Nie zdołał wpisać się na listę strzelców, za to chwilę przed końcem obejrzał żółtą kartkę.