Martin Koch wygrał konkurs Pucharu Świata w lotach narciarskich w Oberstdorfie. Drugie miejsce zajął Daiki Ito, trzeci był Simon Ammann. Najlepszy z Polaków - Kamil Stoch - był szósty.

Do konkursu zakwalifikowało się trzech polskich skoczków - Stoch, Krzysztof Miętus i Piotr Żyła. W serii próbnej przed konkursem najlepszą odległość z naszych zawodników osiągnął Stoch. 192,5 metra dawało mu czwartą pozycję. Pozostali Polacy lądowali dużo bliżej.

Podobnie było w pierwszej serii konkursu. Stoch uzyskał 197,5 metra - ten wynik dawał mu dziewiątą pozycję. Do finałowej serii awansowali także pozostali dwaj Polacy. Miętus uzyskał jednak tylko 183 metry i zajmował 22. miejsce, a Żyła ze skokiem na odległość 177 metrów był 29.

W pierwszej serii rywali znokautował Martin Koch. Austriak wylądował na 218. metrze i objął prowadzenie. Drugi Daiki Ito skoczył 209 metrów, a trzecie miejsce zajmował Gregor Schlierenzauer, który uzyskał 205,5 metra. Słabo wypadł Anders Bardal. Norweg, który wygrał serię próbną, po pierwszym skoku zajmował dopiero czternaste miejsce. Tuż za nim był Thomas Morgenstern, a dopiero na 25. pozycji wylądował Andreas Kofler.

W drugiej serii Piotr Żyła znów trafił na niezbyt dobre warunki wietrzne i zdołał się poprawić zaledwie o jeden metr. 178 metrów dało mu ostatecznie 28. miejsce. Odległości z pierwszej serii nie poprawił natomiast Krzysztof Miętus - 181 metrów i 24. pozycja.

Tuż przed skokiem Kamila Stocha niezwykle daleko pofrunął Robert Kranjec. Słoweniec wylądował na 220. metrze i objął prowadzenie. Polak nie przestraszył się na szczęście wyczynu kolegi i pofrunął na odległość 216. metrów. Ten skok pozwolił mu zająć w konkursie szóste miejsce.

Zawody wygrał fenomenalny Martin Koch, który w drugiej serii poszybował na odległość 221,5 metra. Drugie miejsce zajął Japończyk Daiki Ito, a trzeci był Simon Ammann.