Przemówienie Jarosława Kaczyńskiego, koncert charytatywny i zbiórka pieniędzy dla powodzian - to główne elementy sobotniej konwencji kandydata PiS na prezydenta. Spotkanie "Bądźmy razem" odbędzie się w Warszawie na pl. Teatralnym.

Konwencja została przeformułowana - powiedział w piątek wieczorem rzecznik sztabu kandydata PiS Paweł Poncyljusz. Stało się tak - jak dodał - z powodu sytuacji powodziowej w Polsce.

W związku z tym - zapowiedział Poncyljusz - także Jarosław Kaczyński wystąpi podczas spotkania na pl. Teatralnym z inną mową niż była planowana. Według zapowiedzi rzecznika, sobotnie spotkanie w Warszawie będzie miało "charakter charytatywny".

Rzecznik poinformował też, że sztab zaprosił wszystkie organizacje charytatywne do włączenia się w to wydarzenie. Jak mówił, na pl. Teatralnym podczas konwencji będą telebimy, na których wyświetlone zostaną loga i numery kont tych organizacji pomagającym powodzianom, które wyrażą na to chęć.

Przez te organizacje będzie też prowadzona na pl. Teatralnym zbiórka pieniędzy - zapowiedział Poncyljusz. Nie chciał ujawnić, które z organizacji się na to zdecydowały, ale - jak zaznaczył - sztab ma już pierwsze zgłoszenia.

Będzie się też odbywał koncert charytatywny, który w pewnym sensie ma promować tę zbiórkę - dodał rzecznik. Jak powiedział, planowane jest wystąpienie jedynie Jarosława Kaczyńskiego dlatego, że sztab zrezygnował z formuły typowego wiecu wyborczego.

Wcześniej planowano, że wystąpienie kandydata PiS będzie miało charakter programowy. Tak się jednak nie stanie. Nie chcemy, by ktoś pomyślał, że my nie dostrzegamy sytuacji powodziowej w Polsce - podkreślił rzecznik sztabu.

Jak dodał, Jarosław Kaczyński będzie mówił m.in. o potrzebie solidarności z Polakami, którzy zostali dotknięci powodzią. Pojawi się też apel o włączenie się w pomoc powodzianom.

Spotkanie na pl. Teatralnym rozpocznie się o godz. 14.

W poniedziałek kandydat PiS na prezydenta ma wziąć udział w otwartym wiecu w Raciążu w województwie mazowieckim. Konwencja, którą zaplanowano w parku miejskim, poświęcona będzie sprawom rolnictwa. Kolejnym miejscem, gdzie w przyszłym tygodniu pojawi się Jarosław Kaczyński, mają być Słubice w Lubuskiem.