W najbliższych dniach prawie w całej Polsce będzie padać - synoptycy ostrzegają przed bardzo intensywnym deszczem. W środę ulewnie ma być na Podkarpaciu, a w czwartek na Pomorzu.

We wtorek na południu, w centrum i na wschodzie zachmurzenie będzie duże, przejaśnienia możliwe są jedynie na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Na chwile ze słońcem mogą liczyć mieszkańcy wschodnich i północnych województw. Prawie w całej Polsce będzie padać, lokalnie możliwe także burze. Bez deszczu tylko w woj. zachodniopomorskim, pomorskim i warmińsko-mazurskim.

Temperatura maksymalna wyniesie od 20 stopni na Śląsku, 22 stopni na wschodzie, w centrum, w woj. małopolskim i świętokrzyskim, do 23-24 stopni w pozostałych regionach.

W nocy  zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami, zwłaszcza na zachodzie kraju. Miejscami możliwe są przelotne opady deszczu, głównie na południu kraju. Temperatura minimalna wyniesie od 12 do 14 stopni C, tylko na południowym wschodzie do 17 st. C.

W środę na północy zachmurzenie będzie umiarkowane, a na południu - duże. W województwie łódzkim, dolnośląskim, opolskim, śląskim, małopolskim i na Podkarpaciu prognozujemy opady deszczu. W Rzeszowie będzie padać intensywnie.

Temperatura maksymalna wyniesie od 20 stopni na Śląsku, w woj. świętokrzyskim, 22 st. na Lubelszczyźnie, 23 stopni w Małopolsce, na Mazowszu, w woj. lubuskim i na Warmii i Mazurach, 24 st. C. w woj. łódzkim, w Wielkopolsce i na Pomorzu, do 25 na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, na Podkarpaciu, w woj. kujawsko-pomorskim i zachodniopomorskim.

W czwartek nadal będzie deszczowo i pochmurno. Przejaśnienia możliwe są tylko w Małopolsce, na Lubelszczyźnie, Mazowszu i na Warmii i Mazurach.

Prawie w całej Polsce prognozujemy deszcz - bardzo intensywnych opadów spodziewamy się na Pomorzu, natomiast burze wystąpią na Podkarpaciu.

Temperatura maksymalna wyniesie od 21 stopni na Śląsku i w woj. świętokrzyskim, do 22-23 stopni w pozostałych regionach.


Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni w specjalnym serwisie Interia.pl