W Doniecku na wschodzie Ukrainy, w okolicy zajętej przez prorosyjskich separatystów siedziby Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU), trwa strzelanina - poinformował mer miasta Ołeksandr Łukjanczenko. W budynku tym prawdopodobnie był przetrzymywany polski ksiądz Paweł Witek, uprowadzony wczoraj przez separatystów z tzw. Donieckiej Republiki Ludowej.

W rejonie obwodowego zarządu SBU przy ulicy Szczorsa słychać strzelaninę. Prosimy mieszkańców okolicznych domów, by nie podchodzili do okien i nie wychodzili bez potrzeby na ulicę - przekazało biuro prasowe mera na stronie internetowej. Żadnych innych szczegółów nie ujawniono. 

W ostrzeliwanym budynku prawdopodobnie był przetrzymywany polski ksiądz Paweł Witek. Przed godz. 13 pojawiła się informacja o uwolnieniu duchownego.

W Doniecku od poniedziałku trwa aktywna faza operacji militarnej wymierzonej w prorosyjskich separatystów. Według władz zginęło w niej dotychczas 40 osób. Po stronie sił rządowych - według oficjalnych danych - nie ma strat w ludziach. 

(mpw)