Iga Świątek przegrała z grecką tenisistką Marią Sakkari 4:6, 4:6 w ćwierćfinale wielkoszlemowego French Open. W półfinale na Greczynkę czeka Czeszka - Barbora Krejcikova.

Iga Świątek nie obroni tytułu w wielkoszlemowym turnieju French Open. Rozstawiona z "ósemką" polska tenisistka przegrała w ćwierćfinale paryskiego turnieju z Greczynką Marią Sakkari 4:6, 4:6. Polka od drugiego seta zmagała się z kontuzją nogi.

Świątek i Sakkari były dwiema najwyżej notowanymi ćwierćfinalistkami tegorocznej edycji zmagań na kortach im. Rolanda Garrosa. W przeszłości nieraz ze sobą trenowały, ale w środę zmierzyły się po raz pierwszy w oficjalnym meczu.

Greczynka przerwała imponująca serię Polki, która po raz drugi w karierze wystąpiła w wielkoszlemowym ćwierćfinale. Zawodniczka z Raszyna poprzednich 11 meczów z rzędu wygrała w Paryżu bez straty seta.

Świątek, podobnie jak w poprzedniej edycji, łączyła we French Open występ w singlu z deblem. W drugiej z tych konkurencji we wtorek zapewniła sobie występ w półfinale.

W półfinale czeka Krejcikova

Czeszka Barbora Krejcikova pokonała rozstawioną z "24" Amerykankę Cori Gauff 7:6 (8-6), 6:3 i awansowała do półfinału wielkoszlemowego French Open i to właśnie z nią  Maria Sakkari rozegra półfinałowy mecz.

Krejcikova, która ma na koncie jak na razie większe sukcesy w grze podwójnej, dopiero po raz piąty znalazła się w głównej drabince wielkoszlemowej rywalizacji w singlu. Wcześniej tylko raz przeszła drugą rundę - w poprzednim sezonie właśnie na kortach im. Rolanda Garrosa zatrzymała się na 1/8 finału.

Przed przybyciem do stolicy Francji w Strasburgu wygrała zaś swój pierwszy turniej WTA w singlu.

Teraz w Paryżu występuje także w deblu - we wtorek awansowała do półfinału w tej konkurencji.

Iga Świątek była faworytką turnieju

Komentatorzy w Paryżu nie szczędili pochwał pod adresem Igi Świątek: podkreślali, że 20-latka - zajmująca obecnie 9. miejsce w rankingu WTA - kolejny raz udowodniła, że jest jedną z najlepszych tenisistek świata.

Co więcej - donosi z francuskiej stolicy korespondent RMF FM Marek Gładysz - obserwatorzy przewidywali, że prawdopodobnie Iga Świątek wygra wielkoszlemowy turniej zarówno w singlu, jak i deblu.