Agnieszka Radwańska odpadła z halowego turnieju WTA Tour na ziemnych kortach w Stuttgarcie (pula nagród 710 tys. dolarów). Rozstawiona z numerem pierwszym Polka przegrała w ćwierćfinale z Rosjanką Marią Szarapową (nr 6) 4:6, 3:6.

Pierwszy set był wyrównany, bo obie zawodniczki zgodnie przegrywały swoje podanie. Dopiero przy stanie 4:3 dla Rosjanki, wygrała ona gema przy swoim serwisie. Chwilę później jej wyczyn powtórzyła Radwańska, ale Szarapowa prowadziła 5:4 i nie oddała swojego podania, by ostatecznie wygrać 6:4.

W drugim secie 25-letnia krakowianka spisywała się zdecydowanie gorzej, bo pierwszego gema wygrała dopiero przy stanie 0:4. Polka ofiarnie walczyła o każdą piłkę, ale największy problem miała z odbiorem silnych serwisów rywalki. Radwańska wygrała dwa gemy i wydawało się, że zakończenie meczu jest kwestią czasu.

Jednak po bardzo zaciętej walce w ósmym gemie Polka obroniła sześć piłek meczowych i doprowadziła do stanu 3:5. Ostatecznie Rosjanka przełamała rywalkę w dziewiątym gemie i spotkanie zakończyło się po ósmej piłce meczowej. Mecz trwał godzinę i 39 minut.

To był 11. mecz obydwu zawodniczek, z czego Polka wygrała tylko dwa.