Jerzy Janowicz odpadł w drugiej rundzie turnieju ATP w szwedzkim Bastad. Polak poddał pojedynek z Serbem Duszanem Lajoviciem w drugim secie przy stanie 3:6, 1:1. Na korcie nasz tenisista miał problemy ze stopą.

Dla Polaka, który był rozstawiony z numerem czwartym, to był dopiero pierwszy pojedynek w szwedzkiej imprezie. W pierwszej rundzie tenisista z Łodzi miał wolny los.

Janowicz z Lajovicem nigdy wcześniej nie grał, ale wskazówek mógł mu udzielić Łukasz Kubot, który pokonał Serba w drugiej rundzie Wimbledonu.

Jerzy Janowicz bardzo słabo zaczął spotkanie. Już po kilkunastu minutach przegrywał w pierwszym secie 0:3. Na początku kolejnej partii Lajovic miał okazję na przełamanie (40:30), ale 23-letni Polak wyszedł obronną ręką z tej sytuacji. Drugiego gema jednak przegrał do 0 i po 46 minutach przebywania na korcie zrezygnował z dalszej walki.

Serb Lajovic wygrał w poniedziałek z Hiszpanem Albertem Montanesem 6:3, 1:6, 7:6 (7-4). W najnowszym rankingu ATP Janowicz sklasyfikowany jest na 51. miejscu, a jego dzisiejszy rywal na 73.

We wtorek awans do ćwierćfinału debla w Szwecji wywalczył Tomasz Bednarek, występujący wraz z Finem Henrim Kontinenem.