​Agnieszka Radwańska bez problemów awansowała do drugiej rundy turnieju WTA Tour na twardych kortach w Seulu. Rozstawiona z numerem pierwszym Polka pokonała Rumunkę Alexandrę Cadantu 6:4, 6:0. Jej kolejną rywalką będzie Estrella Cabeza-Candela. Z zajmującą 106. miejsce w tenisowym rankingu Hiszpanką Radwańska nigdy nie grała.

W spotkaniu z Rumunką wyrównany był tylko pierwszy set, w którym zawodniczkom aż cztery razy udało się przełamać podanie rywalki. W końcówce więcej zimnej krwi zachowała Radwańska, który przy stanie 5:4 wykorzystała pierwszą piłkę setową i po niespełna 50 minutach wygrała tę partię. Drugi set bez historii - Cadantu nie podjęła walki i przegrała sześć gemów z rzędu.

W drugiej rundzie przeciwniczką Radwańskiej będzie Estrella Cabeza-Candela. Hiszpanka zajmuje 106. miejsce w rankingu WTA, a obie zawodniczki do tej pory ze sobą nie grały.

W Seulu doszło już do kilku niespodzianek. Z turniejem pożegnała się rozstawiona z 7. Andrea Petkovic, która przegrała z Francescą Schiavone. Nie gra już także turniejowa "szóstka" Julia Goerges, która odpadła po porażce z Iriną Begu.