Piłkarze Manchesteru United, wyeliminowanego wcześniej z Ligi Mistrzów, pożegnali się także z Ligą Europejską. Mistrz Anglii przegrał w Bilbao z miejscowym Athletikiem 1:2 w rewanżowym meczu 1/8 finału. Przed tygodniem "Czerwone Diabły" uległy zaś baskijskiej drużynie 2:3.

Według ekspertów i bukmacherów, Manchester United miał być głównym, obok swojego lokalnego rywala - City, faworytem rozgrywek, ale w obu spotkaniach 1/8 finału lepsza okazała się drużyna argentyńskiego szkoleniowca Marcelo Bielsy. W Bilbao gości stać było tylko na honorową bramkę, którą w 80. minucie zdobył Wayne Rooney.

Do ćwierćfinałów LE awans wywalczyły także: Hannover 96, Valencia i AZ Aklmaar. Hanowerczycy gładko, 4:0, pokonali pogromcę Wisły Kraków z poprzedniej kolejki - Standard Liege. Valencia obroniła w Eindhoven przewagę z pierwszego spotkania (4:2), remisując z PSV 1:1. Z kolei holenderski AZ Alkmaar wyszedł obronną ręką ze sporych opresji na boisku w Udine. Grając w dziesiątkę przez prawie cały mecz (już w trzeciej minucie czerwoną kartkę dostał obrońca Nick Viergever), Holendrzy roztrwonili zaliczkę ze swojego stadionu (2:0) już po 15 minutach, ale w 31. minucie odpowiedzieli golem na wagę awansu, którego strzelił Erik Falkenburg.

Losowanie par ćwierćfinałowych i ewentualnych półfinałowych odbędzie się w piątek o godzinie 13 w Nyonie.