Włoska tenisistka Roberta Vinci będzie przeciwniczką Agnieszki Radwańskiej w drugiej rundzie turnieju WTA Tour na ziemnych kortach w Stuttgarcie. Polka, najwyżej rozstawiona w imprezie, w pierwszej rundzie miała tzw. wolny los, a Vinci we wtorek pokonała niemiecką kwalifikantkę Annikę Beck 6:3, 6:2.

Polka, trzecia teraz w światowym rankingu, z 20. w tym zestawieniu Włoszką w zawodach WTA zmierzyła się dotychczas siedem razy. Doznała tylko dwóch porażek - w 2006 roku w kwalifikacjach w Luksemburgu i w 2012 w pojedynku o awans do ćwierćfinału wielkoszlemowego US Open w Nowym Jorku. W trzech spotkaniach na "mączce" 25-letnia krakowianka sześć lat starszej rywalce nie oddała nawet seta.

Stawką ich meczu w Stuttgarcie, prawdopodobnie w środę, będzie awans do ćwierćfinału i prawie 15 tys. euro premii.

W deblu w tej imprezie zaprezentują się dwie polskie tenisistki - Alicja Rosolska i Klaudia Jans-Ignacik; obie wystąpią z zagranicznymi partnerkami.

Turniej ATP w Barcelonie - Melzer rywalem Janowicza

Juergen Melzer będzie rywalem Jerzego Janowicza w drugiej rundzie turnieju tenisowego ATP Tour w Barcelonie (pula nagród 1,845 mln euro). We wtorek austriacki tenisista wygrał z reprezentantem Kazachstanu Michaiłem Kukuszkinem 7:6 (7-5), 3:6, 6:3. Rozstawiony z numerem siódmym Janowicz miał wolny los w pierwszej rundzie.

Do tej pory Polak tylko raz grał z Melzerem; pokonał Austriaka w pięciu setach podczas ubiegłorocznego Wimbledonu. To było spotkanie czwartej rundy wielkoszlemowej imprezy, a w ćwierćfinale Janowicz zwyciężył też Łukasza Kubota.

W stolicy Katalonii rywalizował też Kubot, ale w pierwszym meczu przegrał z Hiszpanem Roberto Bautistą 1:6, 0:6. Na tym samym etapie zawodów Michał Przysiężny uległ Rosjaninowi Tejmurazowi Gabaszwiliemu 3:6, 4:6.

Na inaugurację turnieju gry podwójnej Kubot i Szwed Robert Lindstedt, triumfatorzy Australian Open, spotkają się z hiszpańską parą Marcel Granollers - Marc Lopez. (PAP)