Tegoroczne mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn rozpoczęły się 15 stycznia w Krakowie. Rozgrywki trwały do 31 stycznia. Mecze były rozgrywane nie tylko w Krakowie, ale też w Katowicach, Gdańsku i Wrocławiu.

Polscy szczypiorniści podczas treningu /Stanisław Rozpędzik /PAP

Terminarz mistrzostw Europy w 2016 roku:

Runda wstępna

Grupa A - Kraków

15 stycznia

Francja - Macedonia (18:00)

Polska - Serbia (20:30)

17 stycznia

Serbia - Francja (18:15)

Macedonia - Polska (20:30)

19 stycznia

Macedonia - Serbia (18:15)

Francja - Polska (20:30)

Grupa B - Katowice

15 stycznia

Chorwacja - Białoruś (16:00)

Islandia - Norwegia (18:15)

17 stycznia

Białoruś - Islandia (16:00)

Norwegia - Chorwacja (18:15)

19 stycznia

Białoruś - Norwegia (18:15)

Chorwacja - Islandia (20:30)

Grupa C - Wrocław:

16 stycznia

Hiszpania - Niemcy (18:30)

Szwecja - Słowenia (20:45)

18 stycznia

Słowenia - Hiszpania (18:15)

Niemcy - Szwecja (20:30)

20 stycznia

Niemcy - Słowenia (17:15)

Hiszpania - Szwecja (20:00)

Grupa D - Gdańsk:

16 stycznia

Węgry - Czarnogóra (18:00)

Dania - Rosja (20:15)

18 stycznia

Rosja - Węgry (18:00)

Czarnogóra - Dania (20:15)

20 stycznia

Rosja - Czarnogóra (17:15)

Dania - Węgry (20:00)

Runda główna

Grupa 1 - Kraków

21 stycznia

3. zespół grupy A - 2. zespół grupy B

2. zespół grupy A - 3. zespół grupy B

23 stycznia

1. zespół grupy A - 1. zespół grupy B

2. zespół grupy A - 2. zespół grupy B

25 stycznia

3. zespół grupy A - 1. zespół grupy B

1. zespół grupy A - 3. zespół grupy B

27 stycznia

1. zespół grupy A - 2. zespół grupy B

2. zespół grupy A - 1. zespół grupy B

3. zespół grupy A - 3. zespół grupy B

Grupa 2 - Wrocław:

22 stycznia

3. zespół grupy C - 2. zespół grupy D

2. zespół grupy C - 3. Zespół grupy D

24 stycznia

1. zespół grupy C - 1. zespół grupy D

2. zespół grupy C - 2. zespół grupy D

26 stycznia

3. zespół grupy C - 1. zespół grupy D

1. zespół grupy C - 3. zespół grupy D

27 stycznia

1. zespół grupy C - 2. zespół grupy D

2. zespół grupy C - 1. zespół grupy D

3. zespół grupy C - 3. zespół grupy D

Runda finałowa:

Mecze o miejsca 5-8 - Wrocław:

29 stycznia

O siódme miejsce: 4. zespół Grupy 1 - 4. zespół Grupy 2 (16:00)

O piąte miejsce: 3. zespół Grupy 1 - 3. zespół Grupy 2 (18:30)

Półfinały - Kraków:

29 stycznia

1. zespół Grupy 1 - 2. zespół Grupy 2 (18:30)

2. zespół Grupy 1 - 1. zespół Grupy 2 (21:00)

Mecz o trzecie miejsce - Kraków:

31 stycznia, godzina 15:00

Finał - Kraków:

31 stycznia, godzina 17:30