Reklama

 • Watykan o spisku na życie papieża: To brednie

  Sobota, 11 lutego 2012 (19:35)

  W Watykanie krążą listy o spisku na życie papieża, wysuwane są hipotezy, że Benedykt XVI umrze w ciągu roku, i pojawiają się intrygi na szczytach hierarchii - pisze włoska prasa. Watykan nazywa te doniesienia "bredniami" i "szaleństwem".

  Zdjęcie

  Papież Benedykt XVI, fot. Sergey Kozhukhov
  /Creative Commons

  Największe włoskie gazety z "Corriere della Sera" na czele informują o bezprecedensowym klimacie "spisków" i intryg wśród hierarchów. Donoszą też o prawdziwej wojnie wokół osoby watykańskiego sekretarza stanu kardynała Tarcisio Bertone, którego według tych pogłosek papież chciałby zdymisjonować. Ponadto, jak twierdzą gazety, Benedykt XVI w sekrecie zajmuje się tym, kto miałby zostać jego następcą, i już wybrał, jak się twierdzi, obecnego metropolitę Mediolanu, kardynała Angelo Scolę.

  "Papież umrze w ciągu 12 miesięcy"

  W centrum zamieszania znalazł się 82-letni kolumbijski kardynał Dario Castrillon Hoyos. To emerytowany watykański hierarcha, który nie zaprzeczył doniesieniom, że zaniósł do Sekretariatu Stanu przekazaną następnie papieżowi anonimową notatkę na temat rzekomego spisku na życie Benedykta XVI. Według tej noty, napisanej po niemiecku i ujawnionej przez lewicowy dziennik "Il Fatto Quotidiano", papież "umrze w ciągu 12 miesięcy".

  Zapiski te są zbiorem "informacji" przekazanych rzekomo przez arcybiskupa Palermo kardynała Paolo Romeo podczas jego wizyty w Pekinie w listopadzie zeszłego roku. To właśnie w Chinach włoski kardynał miał mówić o spisku i o tym, że Benedykt XVI umrze w ciągu roku. Miał też powiedzieć, że papież "dosłownie nienawidzi" kardynała Bertone i "bardzo chętnie by go zastąpił kimś innym". Z relacji tych wynika, że kardynał Romeo przedstawił się jako jeden z "trojki" podejmującej najważniejsze decyzje razem z papieżem i kardynałem Scolą.

  "To brednie, po prostu brednie"

  Arcybiskup Palermo potwierdził, że przebywał z prywatną wizytą w Chinach, ale zdementował informacje o swoich rzekomo złożonych tam deklaracjach. To wszystko jest bezpodstawne i jest tak całkowicie oderwane od rzeczywistości, że nie powinno być w ogóle brane pod uwagę - oświadczył.

  Rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi odnosząc się do informacji o domniemanym spisku powiedział: To brednie, po prostu brednie, nie mam nic więcej do dodania.

  Próba wywołania zamętu?

  "Corriere della Sera" zauważa, że informacje o intrygach za Spiżową Bramą ujawnione zostały tuż przed ważnymi nominacjami w Kurii Rzymskiej. W dodatku panuje tam napięta atmosfera, po tym, jak wyszło na jaw, że obecny nuncjusz apostolski w USA arcybiskup Carlo Maria Vigano napisał w liście do papieża o korupcji w Gubernatoracie Państwa Watykańskiego.

  To wszystko bardziej niż wewnętrzną wojną wokół następnego konklawe wydaje się próbą wywołania zamętu przy wykorzystaniu mediów, w celu splamienia imion kardynałów - od Bertone po Scolę - wciągniętych w to wbrew ich woli - podsumowuje watykanista "Corriere della Sera" Gian Guido Vecchi.

  Artykuł pochodzi z kategorii: Świat

Skomentuj artykuł: Watykan o spisku na życie papieża: To brednie

Wasze komentarze (5)

Dodaj komentarz
dr.No

~dr.No -

W historii kościoła było sporo przypadków nienaturalnych zgonów papieży. Ostatni taki przypadek, to Jan Paweł I. Więc nie są to jakieś kosmiczne niedorzeczności. Pocieszające jest to, że pod sufitem głównej nawy kościoła św. Pawła za murami w Rzymie są plafony z portretami wszystkich papieży. Po śmierci JP II zostały tylko dwa wolne miejsca. Po odejściu Benedykta VI zostanie tylko jedno. A po tym nastąpi koniec kościoła, jak mówi przepowiednia.

ho

~ho -

Ale maja fantazje? Pewnie nastepna nagonka neokomunistow albo pseudoneokomunistow! I oczywiscie nagonka "FALSZYWEGO PROROKA" -tj. masssss-mediow nowoczesnego szatana.

ReyBorbon

~ReyBorbon -

Pewnie nastepna nagonka neokomunistow albo pseudoneokomunistow! I oczywiscie nagonka "FALSZYWEGO PROROKA" -tj. masssss-mediow nowoczesnego szatana.

geniusz1

geniusz1 -

Odpowiedzi Watykanu,podważające>wszelkie doniesienia medialne w powyższej wiadomości,należy uznać za niewiarygodne,kłamliwe.-W przeszłości,kiedy żył papież,Jan-Paweł II,krążyły w mediach wiadomości o pogarszającym się stanie zdrowia,zmarłego papieża-Polaka,Jana-Pawła II,jako prawdziwe.-Watykan,skutecznie dementował informacje,uznając za nieprawdziwe,bezpodstawne wiadomości.-W przytoczonym przykładzie,należy być ostrożnym na wszelkie doniesienia z Watykanu,ważyć poszczególne słowa.-Były przepowiednie w sprawie śmierci nienaturalnej-byłego prezydenta Polski,Lecha Kaczyńskiego,zmarłego tragicznie.-Śmierć miała nastąpić w wyniku celowego działania>pozbawiającego życie>to się sprawdziło.-Życzmy papieżowi,Benedyktowi XVI,aby omijały jego świątobliwość,wszelkie nieszczęścia,nie jest takim złym,jak przedstawiają wszelkie informacje.

MaQ

MaQ -

W każdym wypadku dowiemy się o tym pierwsi, dzięki rmf24.pl :)