Barak Obama zdecydował się na start w przyszłorocznym wyścigu do Białego Domu. Jak oceniają analitycy, pierwszy w historii czarnoskóry kandydat ma realne szanse na zwycięstwo.

Stoję dziś przed wami, by ogłosić swoją kandydaturę na stanowisko prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki - mówił na sobotnim wiecu Barack Obama.

Komentatorzy mówią, że Obama to najbardziej charyzmatyczny polityk od czasów Johna F. Kennedy’ego. Podczas sobotniej konferencji prasowej mówił o tym, że nadszedł czas nowego pokolenia, wielkich zmian. Stanowczo zaznaczył, że trzeba skończyć ze słabością władzy i potrafić wznieść się ponad partyjne podziały.

Czy Stany Zjednoczone będą mieć czarnoskórego prezydenta? Za Oceanem pytanie to powtarzają zastępy analityków. A wszystko za sprawą senatora Baraka Obamy, który utworzył komitet przedwyborczy i już niemal na pewno zdecyduje się na start w przyszłorocznym wyścigu do Białego Domu. czytaj więcej

Barak Obama w demokratycznych prawyborach niemal na pewno zmierzy się z Hillary Clinton - batalia może być równie fascynująca, jak wybory.