Sukcesy polskiej reprezentacji na Mistrzostwach Świata w Duisburgu. Podczas pierwszego dnia zawodów Polacy zdobyli 3 srebrne i 2 brązowe medale. Oprócz tego wywalczyli 4 kwalifikacje do igrzysk olimpijskich w Pekinie.

Srebrne medale wywalczyła na dystansie 1000 metrów czwórka kajakarzy - Tomasz Mendelski, Marek Twardowski, Adam Wysocki i Paweł Baumann, a także dwójka kajakarzy - Adam Seroczyński i Mariusz Kujawski i dwójka kajakarek- Ewelina Wojnarowska i Małgorzata Chojnacka.

Brązowe medale zdobyła na dystansie 1000 metrów dwójka kanadyjkarzy - Wojciech Tyszyński i Paweł Baraszkiewicz i czwórka kajakarek na 500 metrów - Monika Borowicz, Aneta Konieczna, Małgorzata Chojnacka, Ewelina Wojnarowska.

Na podium nie znalazła się jedynie czwórka kanadyjkarzy (Paweł Skowroński, Arkadiusz Toński, Łukasz Woszczyński, Jakub Koźbiał), która w wyścigu na 1000 metrów zajęła ósme miejsce.