Pięć medali, w tym jeden srebrny i cztery brązowe, zdobyli Polacy na dystansie 500 m w kajakarskich mistrzostwach Europy, które odbywają się w hiszpańskiej miejscowości Pontevedra.

W pierwszej części niedzielnych finałów, czyli w wyścigach na 500 m, najlepiej spośród Polaków zaprezentowała się męska czwórka kanadyjkarzy w składzie Paweł Skowroński, Arkadiusz Toński, Łukasz Woszczyński i Marcin Grzybowski, którzy zdobyli srebrny medal.

Na najniższym stopniu podium stanęli kajakarze - Marek Twardowski w jedynce, Monika Borowicz i Dorota Kuczkowska oraz Tomasz Mendelski i Adam Wysocki w dwójkach, a także kobieca czwórka w składzie Sandra Pawełczak, Aneta Konieczna, Małgorzata Chojnacka i Ewelina Wojnarowska.

W niedzielnych finałach na 500 m zdecydowanie dominowali Niemcy, którzy zdobyli cztery złote medale. Reprezentanci tego kraju triumfowali w jedynkach kanadyjkarzy, kajakowej dwójce mężczyzn i jedynce kobiet oraz w kobiecej czwórce.