Czy Władimir Putin wkrótce powróci na Kreml? Rosyjski dziennik „Wiedomosti” twierdzi, że propozycja prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa, aby wydłużyć mandat prezydencki z 4 do 6 lat, ma na celu przygotowanie powrotu na najważniejsze stanowisko w państwie obecnego szefa rządu. Miałoby do tego dojść już w 2009 r.

Plan(...) obejmował wybór następcy, który przeprowadziłby zmiany w konstytucji oraz niepopularne reformy społeczne, aby Putin mógł powrócić na Kreml na długi czas - pisze gazeta, powołując się na anonimowe źródła na Kremlu. Miedwiediew mógłby podać się do dymisji twierdząc, że z powodu zmiany konstytucji wybory mogą się odbyć w 2009 r. – dodaje dziennik.

W Rosji odbyły się wybory prezydenckie. Władimir Putin namaścił na swojego następcę Dmitrija Miediwiediewa. I to on właśnie przejmie władzę na Kremlu. Czy nowy „car” Rosji XXI w. będzie kontynuował politykę swojego poprzednika? czytaj więcej

O ile wiem, nie przewidziano na przyszły rok wyborów. Władimir Władimirowicz jest premierem i chce pracować jako premier. Dmitrij Anatolewicz zamierza pracować jako prezydent - stwierdził enigmatycznie rzecznik rosyjskiego premiera, Dmitrij Pieskow.

Tymczasem jedno ze źródeł „Wiedomosti” twierdzi, że generalnie kampania wyborcza Putina już się rozpoczęła. Jednym z pierwszych, mocnych jej akcentów ma być przemówienie rosyjskiego premiera na zaplanowanym na 20 listopada zjeździe partii Jedna Rosja.