Adam Małysz i Marcin Bachleda nie wystąpią w jutrzejszym konkursie Pucharu Świata w skokach w Bischofshofen, zamykającym 57. Turniej Czterech Skoczni. Poinformował o tym sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego Grzegorz Mikuła. Ich miejsce zajmą Łukasz Rutkowski i Maciej Kot. Tyle na razie wiadomo na temat tej zmiany.

Po raz drugi opuszczam turniej w jego trakcie i po raz drugi nie jest to dla mnie łatwy moment. W żadnym z trzech konkursów tegorocznego turnieju nie osiągnąłem jednak wyniku, który byłby dla mnie satysfakcjonujący, a na dodatek brakuje w moich skokach stabilizacji. Są dobre próby na treningach, czy w kwalifikacjach, a słabsze w zawodach - powiedział Małysz.

Decyzję o wycofaniu z turnieju Małysza i Bachledy podjęli w niedzielę późnym wieczorem, już po przyjeździe do St. Johann, trenerzy polskiej reprezentacji. Skoczkowie wrócili więc do domów, gdzie będą trenować i przygotowywać się do konkursów PŚ w Zakopanem, zaplanowanych w dniach 15-17 stycznia.

Sztab trenerski zdecydował również, że po Turnieju Czterech Skoczni reprezentacja wróci do kraju i dopiero wtedy zapadnie decyzja, czy polscy skoczkowie wystąpią w najbliższy weekend w zawodach PŚ w Bad Mitterndorf.

Po trzech konkursach TCS Małysz zajmuje w nim 24. pozycję, natomiast w klasyfikacji generalnej PŚ znajduje się dwie lokaty niżej.