Rumuńscy prokuratorzy przesłuchują aresztowanego 20-letniego hakera. Jest podejrzany o włamania na serwery Pentagonu i NASA - poinformowały rumuńskie media, powołując się na urząd do walki z przestępczością zorganizowaną.

Według prokuratorów podejrzany to Razvan Manole Cernaianu. Dostał się do wewnętrznych danych NASA. W następstwie jego działań został czasowo ograniczony dostęp do serwerów obu amerykańskich instytucji - wynika z materiałów śledztwa.

Podejrzany, który podobno jest studentem technologii informacyjnej, zamieścił dane z serwerów, na które się włamał, na swoim blogu. Według prokuratorów oferował też do sprzedaży aplikacje, które pokazywały, jak się dostać na serwery.

Prokuratorzy rumuńscy współpracują z przedstawicielami Federalnego Biura Śledczego (FBI) i NASA. Nie podano, kiedy aresztowano podejrzanego o cyberataki na amerykańskie serwery, ani kiedy do włamań na nie doszło.

W ubiegłym roku rumuńscy hakerzy wielokrotnie atakowali strony internetowe takich dużych gazet europejskich, jak brytyjski "Daily Telegraph" i francuski "Le Monde".