Robert Kubica (BMW Sauber) zajął ósme miejsce podczas wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Singapuru, czternastej eliminacji mistrzostw świata. Na ulicznym torze triumfował Brytyjczyk Lewis Hamilton z zespołu McLaren-Mercedes.

Hamilton praktycznie od samego startu był niezagrożony w drodze po zwycięstwo. Brytyjczyk wygrał sobotnie kwalifikacje i zatankowanym pod sam korek bolidem wystartował w Grand Prix. Już na pierwszych okrążeniach odjechał rywalom, choć dostał ostrzeżenie od swojego inżyniera wyścigowe, by nie używał systemu KERS, z którym były jakieś problemy.

Wyścig został przerwany na kilkanaście minut po 21. okrążeniu, kiedy Adrian Sutil (Force India – Mercedes) spowodował kolizję z Nickiem Heidfeldem (BMW Sauber). Obaj Niemcy rozbili bolidy i nie ukończyli Grand Prix.

Robert Kubica zajął w wyścigu ósme miejsce. W jego bolidzie zainstalowano nowy pakiet aerodynamiczny, ale jakiś nadspodziewanych efektów, jeśli chodzi o osiągi pojazdu, nie było. Drugie miejsce zajął Niemiec Timo Glock z Toyoty, a trzecie Hiszpan Fernando Alonso z Renault. Prowadzący w klasyfikacji MŚ Brytyjczyk Jenson Button (Brawn GP - Mercedes) został sklasyfikowany na piątej pozycji.