Bukmacherzy są przekonani, że drugi w następstwie do tronu wnuk Elżbiety II książę William weźmie ślub ze swoją koleżanką ze studiów Kate Middleton w lipcu 2011 r. Najbardziej prawdopodobną datą jest 23 lipca. Wcześniej sugerowano 29 lipca.

Czołowa firma bukmacherska Ladbrokes wstrzymała już przyjmowanie zakładów na ślub 28-letniego syna księcia Karola i księżnej Diany z Middleton, z którą William spotyka się od 2003 r.

Firma William Hill przyjmuje zakłady, ale szanse uznaje za niemal wyrównane 4:6. Ostatnio skróciła zakłady z obawy, że nasilenie się ich liczby może być wynikiem przecieku jakiejś poufnej informacji.

Prasa spekuluje, że ślub odbyłby się w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze, a nie w opactwie westminsterskim, gdzie w lipcu 1981 r. książę Karol poślubił Dianę Spencer. Pałac Buckingham na razie dementuje doniesienia.

O możliwym ślubie znów stało się głośno m.in. po wizycie Middleton u mistrzów krawieckich, a także zaproszeniu jej rodziców do prywatnej rezydencji księcia Karola na terenie zamku Balmoral w Szkocji. Prasa zwraca uwagę, że taką wizytę musiała zaaprobować Elżbieta II.

Middleton i książę William poznali się na studiach na szkockim uniwersytecie St. Andrews w 2001 r. na pokazie mody urządzonym przez studentki pierwszego roku. Związek rozpadł się na pewien czas w 2007 r., ale po kilku miesiącach ożył na nowo. Książę William zakończył szkolenie na pilota helikoptera ratunkowego w bazie RAF na wyspie Anglesey i uzyskał odznakę mundurową pilota (tzw. skrzydła). Mieszka w pobliżu bazy.