Około południa w Kennedy Space Center powinien wylądować prom Atlantis. Lądowanie wahadłowca będzie ostatnim w historii. Amerykanie kończą 30-letni program lotów kosmicznych. Oznacza to, że bez pracy zostaną ci, którzy przez ponad ćwierć wieku przygotowywali misje.

Po tym jak Atlantis wyląduje, 2300 pracowników zatrudnionych przy programie lotów kosmicznych, zostanie zwolnionych. Wypowiedzenia dostaną jeszcze w tym tygodniu. W sumie około 8 tysięcy pracowników mieszkających w rejonie Kennedy Space Center zostanie bez pracy.

Do tej pory nowe zatrudnienie znalazło tylko nieco ponad pół tysiąca osób. Część przejdzie na emeryturę, część wraca do szkół, by nabyć nowe umiejętności. Inni liczą, że ich wiedza pozwoli im na otwarcie własnego biznesu.

To dotyka wielu osób, które tutaj pracują, ale poza tym był to powód do dumy dla reszty tu mieszkających. To część tego regionu od tak dawna. Myślę, że program kosmiczny będzie kontynuowany w jakiejś formie, ale to było wyjątkowe i ekscytujące dlatego, że ludzie brali w tym udział. To będzie strata - mówi jeden z mieszkańców Przylądka Canaveral.