Reklama

Akcja
 • Zadbaj o swój balkon lub działkę po zimie. Ile to kosztuje? Jak nie zrujnować domowego budżetu? Na Wasze pytania od 11 do 13 czeka ogrodnik Barbara Błaszczyk. Nasz numer: 12 2 000 010

 • Z jedynką będzie można przejść do następnej klasy

  Środa, 19 maja 2010 (06:52)

  Ministerstwo Edukacji chce ulżyć trudnej doli licealistów. W najnowszym rozporządzeniu w sprawie oceniania umieściło zapis, że ocena niedostateczna nie przeszkadza w promocji do następnej klasy. Co więcej, będzie można mieć nawet dwie jedynki - pisze"Dziennik Gazeta Prawna".

  Projekt rozporządzenia trafił właśnie do konsultacji społecznych. Nauczyciele są zszokowani tym pomysłem, gdyż nie mają wątpliwości, że taka zmiana reguł jeszcze bardziej obniży wymagania w szkołach, pogarszając ich poziom. Zagrożone są zwłaszcza przedmioty uważane w Polsce za trudne, a więc matematyka i fizyka. Dzieciaki nie będą miały motywacji, aby się ich uczyć - mówi gazecie nauczycielka z warszawskiego liceum.

  Resort oświaty tłumaczy, że możliwość przechodzenia do następnej klasy - nawet po oblaniu egzaminu poprawkowego - istnieje już w szkołach podstawowych i gimnazjach. Teraz chce dać taką same prawa uczniom szkół ponadgimnazjalnych. Zmiana ta pozwoli na równe traktowanie ucznia w tym zakresie z każdego typu szkół - przekonuje MEN.

  Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

  RMF24.pl on Facebook


   

Skomentuj artykuł: Z jedynką będzie można przejść do następnej klasy

Wasze komentarze (23)

Dodaj komentarz