Piłkarski Superpuchar Polski wędruje w ręce Wisły Płock. Na stołecznym stadionie przy ulicy Łazienkowskiej zdobywcy Pucharu Polski pokonali 2:1 mistrzów kraju, miejscową Legię.

Pierwszego gola dla Wisły Płock w pierwszej połowie spotkania z rzutu karnego zdobył Paweł Magdoń. Po przerwie do ofensywy przystąpili gospodarze, którym udało się wyrównać - po strzale Tomasza Kiełbowicza piłka odbiła się od jednego z graczy z Płocka i wpadła do bramki Wisły. Legioniści nie tracili nadziei na zwycięstwo.

W 73. minucie humory popsuł im jednak Paweł Sobczak, który wykorzystał celne dośrodkowanie i skierował piłkę do bramki Legii. 10 minut później musiał jednak opuścić boisko po drugiej żółtej i w efekcie czerwonej kartce. Mistrzowie Polski nie zdołali jednak wykorzystać osłabienia przeciwników.

Oba zespoły będziemy oglądać w rozgrywkach europejskich pucharów. Legia na początek zagra z mistrzem Islandii, zespołem FH Hafnarfjordur, zaś Wisła Płock rozpocznie grę w Pucharze UEFA od drugiej rundy wstępnej.