I wszystko jasne: Legia Warszawa zdobyła tytuł mistrza Polski. Legioniści wygrali z Górnikiem Zabrze 1:0. Tym samym mają wystarczającą liczbę punktów, by zapewnić sobie tytuł bez względu na sobotni wynik pojedynku z Wisłą Kraków.

Legia po czteroletniej przerwie zasiadła na mistrzowskim tronie; to ósmy tytuł w historii klubu.

Przy ulicy Roosevelta w Zabrzu padł tylko jeden gol, i to zaraz na początku meczu – w 15. minucie. Jego strzelcem był Piotr Włodarczyk. Górnik, który wciąż walczy o utrzymanie, próbował odrobić straty i miał dwie dobre okazje w drugiej połowie. Bliscy szczęścia byli Damian Seweryn oraz Rafał Andraszak, ale w pierwszym przypadku piłka trafiła w słupek, a w drugim wspaniałą interwencją popisał się Łukasz Fabiański. Podopieczni Dariusza Wdowczyka potrafili jednak dowieźć cenne zwycięstwo do końca i ostatni mecz z krakowską Wisłą będzie już tylko pojedynkiem o prestiż.

"Biała Gwiazda" wykonała swoją część planu, pokonując gdyńską Arkę 3:1. Wszystkie trzy gole padły po błędach bramkarzy. Mariusz Pawełek "zawalił" przy dośrodkowaniu Radosław Wróblewskiego (piłka między jego rękoma wpadła do siatki), natomiast Norbert Witkowski powinien był obronić uderzenia Marka Penksy oraz Jeana Paulisty. 3. bramkę dla gospodarzy zdobył Marek Zieńczuk.

Bliskie udziału w Pucharze UEFA jest lubińskiego Zagłębie, które po golach Łukasza Piszczka i Macieja Iwańskiego pokonało u siebie Groclin Grodzisk Wielkopolski 2:0. Szansę na udział w tych rozgrywkach ma jeszcze także Amica. Piłkarze z Wronek w swoim ostatnim meczu w historii przed własną publicznością rozgromili Górnika Łęczna 6:0.

Z Orange Ekstraklasą definitywnie żegna się natomiast Polonia, która tylko zremisowała u siebie z Pogonią Szczecin 1:1.

Wyniki 29. kolejki

Wisła Kraków - Arka Gdynia 3:1

Bramki: 0:1 Radosław Wróblewski (16), 1:1 Marek Penksa (28), 2:1 Jean Paulista (66), 3:1 Marek Zieńczuk (90+3).

Górnik Zabrze - Legia Warszawa 0:1

Bramki: 0:1 Piotr Włodarczyk (15).

Kolporter Korona Kielce - GKS BOT Bełchatów 0:0

Wisła Płock - Cracovia Kraków 1:0

Bramki: 1:0 Vahan Gevorgyan (54).

Polonia Warszawa - MKS Pogoń Szczecin 1:1

Bramki: 0:1 Matheus (60), 1:1 Branko Hucika (87).

Lech Poznań - Odra Wodzisław Śląski 1:2

Bramki: 0:1 Marcin Kokoszka (28), 1:1 Błażej Telichowski (82), 1:2 Jan Woś (90).

Zagłębie Lubin - Groclin Dyskobolia Grodzisk Wlkp. 2:0

Bramki: 1:0 Łukasz Piszczek (23), 2:0 Maciej Iwański (65).

Amica Wronki - Górnik Łęczna 6:0

Bramki: 1:0 Jacek Dembiński (1-karny), 2:0 Jarosław Bieniuk (22), 3:0 Karol Gregorek (24), 4:0 Marcin Wasilewski (58), 5:0 Zbigniew Grzybowski (80), 6:0 Karol Gregorek (86).