Przez całą niedzielę towarzyszyliśmy Wam w powrotach z majówkowych wojaży. Od godziny 15:30 do 21:30 na antenie RMF FM mogliście usłyszeć specjalne wydania serwisów drogowych. Na RMF24 prowadziliśmy natomiast relację "minuta po minucie" z polskich dróg. Współtworzyliście ją także Wy, wysyłając nam informacje.

Nasi reporterzy patrolowali najważniejsze drogi w kraju i na bieżąco zbierali dla Was informacje. Nasz specjalny drogowy serwis tworzyliście także Wy. Pamiętajcie, że do Waszej dyspozycji przez cały czas jest Gorąca Linia RMF FM - numer telefonu 600 700 800 oraz adres fakty@rmf.fm.

21:30 - Trzeba przyznać, że niedzielny powrót z długiego weekendu przebiegł nadzwyczaj spokojnie. Tym, którzy jeszcze w trasie, życzymy szerokiej drogi i bezpiecznego powrotu do domu. Najnowsze informacje drogowe na bieżąco w Faktach RMF FM.

21:00 - Wielkie powroty, ale bez wielkich utrudnień. Tak wygląda ostatni dzień długiego weekendu na drogach Górnego Śląska. Zapewne wielu kierowców nie czekało do ostatniego momentu i wracało już w sobotę. W sumie był to jednak jeden z najgorszych długich weekendów ostatnich lat. Aż 10 osób zginęło. Połowa ofiar to motocykliści. Najmłodszy miał 18 lat. Ponadto w ponad 110 wypadkach rannych zostało prawie 100 osób. Śląska policja zanotowała też prawie 800 kolizji.

20:17 - Pustoszeją drogi znad morza w głąb Polski - donosi reporter RMF FM Michał Fit. Na całym wybrzeży ruch odbywa się płynnie.

20:00 - Tomasz Fenske: Na krajowej "5" i "15" w Wielkopolsce spory ruch. W regionie od rana odnotowano 45 wypadków, w tym aż 5 śmiertelnych.

19:41 - Podróż z Zakopanego do Krakowa zajmuje około 1,5 godziny. Jak informuje reporter RMF FM Maciej Pałahicki, na Podhalu zaczęło jednak padać.

19:35 - Krzysztof Berenda: Korków można spodziewać na wjeździe do Olsztyna od północy na DK 51. Na tej samej drodze uważać trzeba jeszcze pomiędzy Olsztynkiem i Ameryką. Tam trwa przebudowa na odcinku czterech kilometrów.

19:24 - Spokojny powrót z majówki na drogach Opolszczyzny i Dolnego Śląska. Jak informuje reporter RMF FM Marcin Buczek, zarówno na autostradzie A4, jak i trasach, którymi turyści wracają z Sudetów, nie ma większych utrudnień.

19:02 - Reporter RMF FM ostrzega przed remontem na "1" we Włocławku i wzdłuż budowy autostrady.

19:00 - Małopolska: Najwolniej jedzie się na odcinku od Brzeska przez Bochnię i Łałpczycę aż do początku autostrady. Na Zakopiance ruch płynny.

18:55 - Wielkie powroty z majówki oznaczają wielkie korki! Przy wjeździe do Warszawy od strony Gdańska utworzył się 5-kilometrowy sznur aut. Nerwy na wodzy powinni trzymać także kierowcy jadący do stolicy "8" z południa.

18:40 - Po groźnym wypadku odblokowana jest już trasa z Brzozowa do Sanoka na Podkarpaciu. W Grabownicy czołowo zderzyły się dwa samochody.

18:27 - W Grabownicy w powiecie brzozowskim zderzyły się dwa samochody. Rannych zostało sześć osób, w tym dwoje dzieci. Wszyscy zostali przewiezieni do szpitala. Do wypadku doszło, gdy kobieta prowadząca jedno z aut, z nieustalonych przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu. Droga wojewódzka nr 886 jest zamknięta. Policjanci zorganizowali objazdy.

17:53 - Jak donosi reporter RMF FM Maciej Grzyb, zablokowana jest trasa z Brzozowa do Sanoka na Podkarpaciu. W Grabownicy zderzyły się dwa samochody. 6 osób, w tym dwoje dzieci, trafiło do szpitala. Policja organizuje objazdy.

17:33 - Na krajowej "czwórce" w Sufczynie doszło do wypadku. Trasa zaczyna się dość mocno korkować - informuje słuchacz, który zadzwonił na Gorącą Linię RMF FM.

17:30 - Jak donosi reporter RMF FM Tomasz Skory, od co najmniej godziny zwalniają wszystkie wjazdy do stolicy. Na siódemce od północy sznur aut zaczyna się przed Łomiankami. Przez karambol kilku aut 8 kilometrów przed Wyszkowem blokuje się też ósemka od strony Białegostoku. Powoli posuwają się też kierowcy jadący siódemką i ósemką do Janek. Na siedemnastce od strony Lublina nie pognacie już od Kołbieli, na dwójce od strony Poznania na żółwie tempo przechodzi się w Jawczycach za Broniszami.

17:20 - Jak donosi słuchacz, który zadzwonił na Gorącą Linię RMF FM, cały Zgierz jest zakorkowany. Zator na krajowej "jedynce" ma od 5 do 6 kilometrów.

17:14 - Jak informuje reporterka RMF FM Agnieszka Wyderka, na skrzyżowaniu krajowej "jedynki" i "czternastki" w Łódzkiem przybywa samochodów, ale ruch nie jest jeszcze na tyle duży, żeby skrzyżowanie się korkowało.

17:08 - Jak informuje reporter RMF FM Maciej Grzyb, Wieczorem może popadać w całej Małopolsce. Warto uważać także w okolicach Suchej Beskidzkiej. Dominik przesłał na Gorącą Linię informację o opadach gradu w okolicy tej miejscowości.

16:20 - Wypadek w Lubartowie na drodze krajowej nr 19. Ciężarówka zderzyła się z samochodem osobowym, cztery osoby są ranne. Ruch odbywa się wahadłowo.Od strony Białegostoku ruch kierowany jest przez policję. Od strony Lublina i Parczewa najlepiej jechać przez centrum miasta - radzi nasz słuchacz, który zadzwonił na Gorącą Linię RMF FM.

16:15 - Jak informuje reporter RMF FM Krzysztof Berenda, policja przewiduje duży ruch na "ósemce" z Augustowa na południe. Tłoczno może być również na wylocie z Białegostoku do Warszawy. Drogowcy rozkopali trasę w Jeżewie, Mężeninie i w okolicach Zambrowa. Na niektórych odcinkach obowiązuje ruch wahadłowy.

16:02 - Jak informuje reporter RMF FM Tomasz Skory, powoli rozładowuje się zator w Łomiankach, gdzie w wypadku ranne zostało dziecko. Samochody jadą tam jednak nadal bardzo wolno.

16:01 - Tłoczno na krajowej "jedynce" - donosi reporter RMF FM Marcin Buczek. Dużo samochodów jedzie na Śląsk od strony stolicy. Ciasno jest także na trasie numer 78 - to droga, którą wracają na Śląsk kierowcy z okolic Kielc. Na drodze krajowej nr 1 jazdę utrudniają remonty w Goczałkowicach, Pszczynie i Tychach.

15:28 - Wypadek na trasie Gdańskiej w Łomiankach pod Warszawą. Ranne zostało dziecko. W ciężkim stanie przewieziono je do szpitala. Informację przesłał na Gorącą Linię RMF FM nasz słuchacz Piotr.

15:19 - Jak informuje reporter RMF FM Kuba Kaługa, coraz więcej aut przemieszcza się od strony Władysławowa w kierunku Trójmiasta. Na drodze krajowej nr 55 w miejscowości Brachlewo osobówka uderzyła w przydrożny słup. Kierowca został ranny.

15:12 - Jak informuje reporter RMF FM Krzysztof Kot, coraz większy ruch jest na krajowej "17" Lublin-Warszawa. W Rykach chwilami tworzy się półkilometrowy korek. Zakorkowany jest też dojazd do ronda w Kołbieli. Zator sięga około 3 kilometrów.

14:39 - Na drodze krajowej nr 9 w miejscowości Boguchwała na Podkarpaciu na odcinku Rzeszów - Babica zderzyły się dwa samochody osobowe. Dwie osoby zostały ranne.

14:00 - Jak informuje reporter RMF FM Maciej Pałahicki, ruch w Zakopanem jest raczej ograniczony. Korków jak na razie nie ma również na Zakopiance. Większość turystów postanowiła chyba do końca wykorzystać ostatni dzień majówki.

W każdej chwili możesz wysłać nam informację, zdjęcia lub film na Gorącą Linię RMF FM.

1. Wyślij informację SMS-em lub zdjęcia MMS-em na numer Gorącej Linii:


600 700 800

2. Możesz też wysłać zdjęcia i filmy e-mailem:


fakty@rmf.fm

3. Możesz skorzystać ze specjalnego formularza.