Reklama

 • Sondaż przed eurowyborami: PiS prowadzi, tuż za nim PO

  Piątek, 18 kwietnia 2014 (11:15)

  28,2 proc. Polaków zagłosowałoby na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego, a 26,6 proc. poparłoby Platformę Obywatelską - wynika z sondażu IBRiS Homo Homini przeprowadzonego na zlecenie RMF FM i portalu Interia.pl. Zamiar wzięcia udziału w eurowyborach zadeklarowało 31,9 proc. respondentów.

  Zdjęcie

  W maju czekają nas wybory do Parlamentu Europejskiego /Wiktor Dabkowski  /PAP
  W maju czekają nas wybory do Parlamentu Europejskiego
  /Wiktor Dabkowski /PAP

  Na trzecim miejscu uplasował się Sojusz Lewicy Demokratycznej, który otrzymałyby 12,1 procent. Za nim znalazły się: Europa Plus Twój Ruch - 6,2 proc. oraz Polskie Stronnictwo Ludowe - 5,1 procent. Poniżej progu wyborczego znalazłyby się Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego (3,9 proc.), Polska Razem Jarosława Gowina (2,2 proc.), Solidarna Polska (1,7 proc.) i Ruch Narodowy (0,6 proc.). 13,5 proc. ankietowanych jeszcze nie wie, na kandydatów której partii, koalicji lub komitetu wyborczego zagłosują.

  Zdjęcie

  W sondażu prowadzi PiS /
  W sondażu prowadzi PiS
  /

  Frekwencja nieco powyżej 30 procent

  Zamiar wzięcia udziału w wyborach do PE zadeklarowało 31,9 proc. respondentów. 63 procent badanych deklaruje, że raczej nie wezmą udziału w eurowyborach. 5,1 proc. ankietowanych jeszcze nie wie, czy zagłosuje.

  Zdjęcie

  Deklarowany udział w głosowaniu w wyborach do Parlamentu Europejskiego /
  Deklarowany udział w głosowaniu w wyborach do Parlamentu Europejskiego
  /

  Wyniki sondażu znajdziecie TUTAJ

  IBRiS Homo Homini

  Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Skomentuj artykuł: Sondaż przed eurowyborami: PiS prowadzi, tuż za nim PO

Wasze komentarze (27)

Dodaj komentarz
Patryk Fabisiak

~Patryk Fabisiak -

PiS prowadzi to fakt mimo iż nie wystawił "znanych" ludzi z mediów głównego nurtu tylko wybitnych intelektualistów - godnych reprezentować Polskę w PE.

Bastylia

~Bastylia -

Z historii Polski jeżeli tamci ludzie co żyli z 200 lat tem, wszystkich tych co tak dziś złodziejsko rządzą ....nie chcę kończyć,co w dziś dzień z tymi rządowymi na układach złodziejami co by zrobili

Pakol

~Pakol -

i bardzo dobrze, oby PIS wygrał i tych złoczyńców pogonił z tuskiem na czele! Moim marzeniem jest zobaczyć niesiołowskiego na bezrobotnym - z zasilkiem 700zl..

Abcde-xyz

~Abcde-xyz -

PO------Złodzieje i to całym ryjem

z lemingradu

~z lemingradu -

A w tefałenie mówili ,że PO ma 150% POpracia!!!

lolx2

~lolx2 -

PO - złodzieje :/

Gość

~Gość -

Ustawa z dnia 18 marca 1921 roku o zwalczaniu przestępstw z chęci zysku, popełnionych przez urzędników. (Dz. U. Nr 30 poz. 177) Art. 1. Urzędnik, winny popełnienia w związku z urzędowaniem i z pogwałceniem obowiązków urzędowych i służbowych: kradzieży lub przywłaszczenia (sprzeniewierzenia), albo udziału w tychże (art. 51 k. k. ros. Z r. 1903, § 5 austr. u. k. z r. 1852, §§ 47 – 49 niem. k. k. z r. 1871), jeśli mienie skradzione lub przywłaszczone (sprzeniewierzone) było mu dostępne lub powierzone z powodu służby lub stanowiska służbowego; oszustwa lub udziału w niem (art. 51 k. k. ros. Z r. 1903, § 5 austr. u. k. z r. 1852, §§ 47 – 49 niem. k. k. z r. 1871), jeśli oszustwo popełniono w ten sposób, że winny w zamiarze osiągnięcia dla siebie lub osoby trzeciej nieprawnej korzyści majątkowej wyrządził innemu szkodę majątkową przez wprowadzenie w błąd lub utrzymywanie w błędzie za pomocą przedstawienia okoliczności fałszywych, albo przekręcania lub ukrywania prawdziwych - będzie karany śmiercią przez rozstrzelanie. Art. 2. Urzędnik, winny: przyjęcia bądź podarunku lub innej korzyści majątkowej, bądź obietnicy takiego podarunku lub innej korzyści majątkowej, danych w zamiarze skłonienia go do pogwałcenia obowiązków urzędowych lub służbowych, albo żądania takiego podarunku lub korzyści majątkowej; innego przestępstwa służbowego, popełnionego z chęci zysku i z pogwałceniem obowiązków urzędowych lub służbowych w b. dzielnicach rosyjskiej i pruskiej, a w b. dzielnicy austriackiej nadużycia władzy urzędowej, popełnionego z chęci zysku - będzie karany śmiercią przez rozstrzelanie. (...) Marszałek: Trąmpczyński Prezydent Ministrów: Witos Minister Sprawiedliwości: w. z. Dr. J. Morawski Minister b. Dzielnicy Pruskiej: W. Kucharski

Załączniki:
:-)

~:-) -

W artykule jest drobna pomyłka .PO nie 26%tylko 2,6%.

Miki

~Miki -

PO - Przestępcza Organizajca

Obywatel

~Obywatel -

Ta prognozowana frekwencja to pobożne życzenie władcuffff 3 RP ,frekfencja maks to 26-8 % .Platforma gra o wysoką frekwencje bo jesli będzie niska to przegrywa z hukiem a POLSKA MÓJ UKOCHANY KRAJ pozbywa sie agentów wpływu głównie Niemieckich .