Reklama

 • Samolot wylądował w Warszawie bez podwozia

  Wtorek, 1 listopada 2011 (14:40)

  Samolot Boeing 767 linii LOT z Nowego Jorku wylądował w Warszawie bez wysuniętego podwozia. Żadnej z 231 osób na pokładzie nic się nie stało. Manewr wykonali kapitan Tadeusz Wrona i drugi pilot Jerzy Schwarc.

  Zdjęcie

      /TVN24
     
  /TVN24

  Zdjęcie

      /fot. Krzysztof Berenda /RMF FM
     
  /fot. Krzysztof Berenda /RMF FM

  Zdjęcie

      /Michał Dukaczewski /RMF FM
     
  /Michał Dukaczewski /RMF FM

  Awaryjne lądowanie Boeinga 767 na Okęciu

  liczba zdjęć: 11

  Samolot linii LOT Boeing 767 leciał z Nowego Jorku do Warszawy. Pilot zgłosił problemy z wysunięciem podwozia. Maszyna ponad godzinę krążyła w okolicach Warszawy na wysokości 830 metrów. Informację otrzymaliśmy na Gorącą Linię.

  Ostatecznie samolot lądował awaryjnie, bez wysuniętego podwozia. Na miejscu w gotowości były wszystkie służby ratunkowe. Na lotnisku są służby ratunkowe, żeby go przyjąć, żeby zapewnić bezpieczeństwo pasażerom na pokładzie - powiedział nam jeszcze przed lądowaniem rzecznik lotniska im. Chopina w Warszawie Przemysław Przybylski.

  Na pokładzie samolotu było około 230 osób. Na lotnisku uruchomiono już zespół opieki nad rodzinami oraz pasażerami Boeinga 767. W tej chwili zajmujemy się pasażerami, którzy opuścili samolot. Na lotnisku uruchomiliśmy, zgodnie z procedurą postępowania, zespół opieki nad rodzinami oraz pasażerami samolotu - dodał rzecznik LOT-u Leszek Chorzewski. Tam będzie udzielana informacja, pomoc medyczna i psychologiczna.

  Samolot zatrzymał się za krzyżówką pasów. Lotnisko będzie zamknięte. Prawdopodobnie potrwa to wiele najbliższych godzin.

  Andrzej Browarek z Komendy Stołecznej Policji poinformował natomiast, że wznowiono ruch samochodów w al. Krakowskiej w okolicy ul. 17 stycznia. Ruch został tam zamknięty ze względów bezpieczeństwa w związku z awaryjnym lądowaniem.

  Boeing 767 to największy samolot we flocie Polskich Linii Lotniczych LOT.

  Zdjęcie

     
     

  Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Skomentuj artykuł: Samolot wylądował w Warszawie bez podwozia

Wasze komentarze (37)

Dodaj komentarz
ReyBorbon

~ReyBorbon -

Pilotow mamy w Polsce najlepszych! A szkoda ze tych do Katynia zamordowali przez glupote przymuszania ich do bardzo niebezpiecznego ladowania niesprawnym samolotem i we mgle, na zbyt malym lotnisku! Rodzinom tamtych Politykow niech odbiora odszkodowania i oddadza je rodzinom pilotow!

lolka

~lolka -

mieli dużo szczęścia. Prawie każdy lot do lub z Nowego Jorku ma jakieś problemy- ciekawe dlaczego?

Stasinek

~Stasinek -

Kapitan Wrona to Góral z Żywca !

Przemek

~Przemek -

Brawa dla pilotów za ocalenie życia wielu ludziom i sobie!!!

młoda

~młoda -

Panie Kapitanie, jestem pełna podziwu dla Pana umiejętności i odwagi. Uratował Pan życie pasażerom i całej załodze!

Kto

~Kto -

To prezydent Komorowski uratował tych ludzi poprzez swoje wystąpienie.

wlkp

~wlkp -

Pilot pochodzi z WIELKOPOLSKI!! NASZA DUMA. Na samolocie był herb Poznania, a na herbie PIOTR i PAWEŁ i ich zasługa!! gratulacje

baggio

~baggio -

Właśnie to jest prawdziwy BOHATER, nie jak Ci telewizyjni udawacze. Tacy ludzie jak Pan Kapitan powinni być wzorem dla młodych polaków. Wielkie GRATULACJE !

Orion

~Orion -

Nasi piloci są ponad wszystko, rewelacyjny pilotaż BRAWO KAPITANIE !!!

Bakris

Bakris -

pełen podziw dla umiejętności pilota na prawdę wielkie Dziękuję.