Przed zakopiańskim sądem rozpoczął się proces wiceprezesa Tatrzańskiego Związku Narciarskiego. Andrzej K. zajmował się organizacją zgrupowań sportowców. Teraz jest oskarżony o fałszowanie dokumentacji i wyłudzenie 300 tysięcy złotych.

Na wniosek obrońcy pokrzywdzonych - m.in. dzieci, które miały wyjeżdżać na obozy sportowe - sędzia utajnił przebieg procesu.

W akcie oskarżenia zawartych jest ponad 80 zarzutów dotyczących fałszowania dokumentacji i wyłudzeń pieniędzy. W tej samej sprawie oskarżone były jeszcze dwie inne osoby, ale one już przyznały się do winy i dobrowolnie poddały karze.

W latach 2005-2009 oskarżeni mieli fałszować dokumentację niektórych zgrupowań sportowców TZN. W dokumentacji wpisywano, że zawodnicy brali udział w zgrupowaniu. Dlatego Małopolski Związek Stowarzyszeń Kultury Fizycznej w Krakowie przyznawał dla nich pieniądze. Faktycznie jednak zawodnicy udziału w szkoleniach nie brali.

W ten sposób oszuści mieli wyłudzić około 300 tysięcy złotych. Grozi im grzywna, ograniczenie lub pozbawienie wolności od 3 miesięcy do 8 lat.