Minister zdrowia kolejny dzień będzie negocjował ze zbuntowanymi lekarzami. Zbigniew Religa ma się spotkać po południu z medykami ze szpitala psychiatrycznego przy Nowowiejskiej w Warszawie.

Lekarze strajkują tam od 21 maja. Domagają się pensji w wysokości 5 tys. zł netto miesięcznie dla specjalisty. Jak zaznaczyła przewodnicząca OZZL w tym szpitalu Dorota Mazurek, jest to kwota do negocjacji. Tymczasem – jak mówi - dyrektor placówki nie zaproponował żadnych konkretnych kwot podwyżek i czeka na informacje z NFZ, jakimi środkami będzie dysponować na przyszły rok. Z doktor Dorotą Mazurek rozmawiał reporter RMF FM, Marek Smółka:

Lekarze ze szpitala pracują, ale nie wypełniają dokumentacji medycznej dla NFZ. Od czwartku kilkunastu lekarzy, głównie lekarzy rezydentów i na specjalizacji, prowadziło głodówkę, ale we wtorek nie widząc jej sensu, przerwali tę formę protestu.

Przy Nowowiejskiej zatrudnionych jest około 40 osób. Obecnie pracuje ok. 25. Pozostali są na urlopach. Od początku roku, szpital, m.in. z powodu strajku lekarzy ma 800 tys. zł strat.