Lotnisko w Goleniowie wyciąga wnioski po wypadku busa, który wiózł pasażerów odwołanego lotu do Warszawy. Dyrekcja portu lotniczego zapewnia, że odtąd będzie ściśle nadzorować przewozy zastępujące odwołane rejsy samolotów. W tragedii na drodze pod Bydgoszczą zginęło 5 osób, 3 trafiły do szpitala.

Pięć osób zginęło, a cztery zostały ranne w wypadku, do jakiego doszło w sobotę w nocy, w Zielonczynie koło Bydgoszczy (woj. kujawsko-pomorskie). Ofiary wypadku to pasażerowie odwołanego z przyczyn technicznych lotu samolotu rejsowego na trasie Goleniów–Warszawa. Okoliczności tragedii wyjaśnia... czytaj więcej

Wszystko wskazuje bowiem na to, że firma, która miała przewieźć pasażerów odwołanego lotu, podnajęła kolejną firmę. Z tego co wiemy, ten przejazd obsługiwała jedna z lokalnych firm mikrobusowych - powiedział RMF FM Krzysztof Domagalski, rzecznik lotniska Szczecin-Goleniów.

Linie lotnicze LOT zapewniają, że zostały podjęte wszelkie możliwe działania, aby pomóc rodzinom i samym poszkodowanym w wypadku busa. Informacje na temat poszkodowanych w wypadku można uzyskać w Centrum Informacji i Rezerwacji PLL LOT pod numerem telefonu 0-801-703-703.