Gen. Wiesław Michnowicz, odpowiedzialny za przygotowanie wojskowych do walki, odchodzi do cywila, dowiedziała się "Rzeczpospolita". Informację potwierdził ppłk Tomasz Mazurek z Wydziału Prasowego Sztabu Generalnego. Oficjalnym powodem decyzji są "sprawy osobiste". Nieoficjalnie oficerowie twierdzą, że generał zdecydował się odejść z wojska, ponieważ brakuje pieniędzy na szkolenie żołnierzy.

Dymisję złożył dwa lata przed końcem kadencji.

Nie dziwię się, że gen. Michnowicz zrezygnował ze stanowiska - poowiedział "Rzeczpospolitej" jeden z generałów. W wojsku nie ma pieniędzy na szkolenie, a za to odpowiada szef Zarządu Szkolenia P-7 Sztabu Generalnego. I jeśli ich nie będzie, to szef tego zarządu nie zrealizuje zadań, a jeżeli nie zrealizuje zadań, to zostanie za to obciążony. Mechanizm jest prosty.

To już kolejna ważna dymisja w ostatnim czasie w polskiej armii. Rok temu z wojskiem pożegnał się gen. Waldemar Skrzypczak, były dowódca Wojsk Lądowych. Wiosną z wojska odeszli zastępca szefa Sztabu Generalnego gen. Mieczysław Stachowiak i gen. Krzysztof Załęski, p.o. szefa Sił Powietrznych. W ciągu ostatnich miesięcy dymisję złożyło też wielu niższych rangą oficerów w różnych rodzajach wojsk. Wśród nich płk Dariusz Zawadka, dowódca elitarnej polskiej jednostki GROM.