Reklama

 • Interwencja RMF FM: Przystanki w Ostrowie Wlkp. nie dla wszystkich

  Piątek, 14 marca 2014 (16:00)
  Aktualizacja: Piątek, 14 marca 2014 (19:15)

  "Przystanki tylko dla ostrowian, nam nie pozwalają na nich wysiadać". Mieszkańcy okolic Ostrowa Wielkopolskiego skarżą się na uchwałę miejskich radnych, przez którą stracili możliwość wysiadania z busów w miejscach, gdzie przez lata było to możliwe. Dlatego zwrócili się do nas o pomoc. Sygnałem z Gorącej Linii RMF FM zajął się nasz reporter Adam Górczewski.

  Zdjęcie

  Interweniujemy w sprawie przystanków w Ostrowie Wlkp. niedostępnych dla podróżych spoza miasta
  /Adam Górczewski /RMF FM

  W Ostrowie jest ponad trzysta przystanków. Ustawy wprowadzone przez Sejm nakazały samorządom uporządkować komunikację publiczną według nowych zasad i dwa lata temu radni przyjęli uchwałę, że tylko dwadzieścia przystanków jest ogólnodostępnych, czyli takich, na których mogą stawać także busy prywatnych przewoźników dowożące do miasta ludzi z okolic Ostrowa Wielkopolskiego. Reszta przystanków jest zarezerwowana dla MZK.

  Podróżni spoza miasta zaczęli odczuwać problem dopiero teraz, ponieważ do tej pory przewoźnicy mieli wcześniejsze zezwolenia na korzystanie ze wszystkich przystanków. Te zaczęły jednak właśnie wygasać. W związku z tym pasażerowie nie mogą dojechać w pobliże szkół czy miejskiego targowiska. Dlatego zwrócili się do nas z prośbą o interwencję. Bardzo to przeszkadza, wcześniej można było wysiadać przy banku, przy szkole. Z targu musiałam tutaj przylecieć, to jest kilometr. Z pakunkami... to jest ciężar. Tamten przystanek był bardzo przydatny każdemu - skarżą się w rozmowie z RMF FM.

  Sprawą zajął się nasz reporter Adam Górczewski, który sprawdzał, czy możliwe jest udostępnienie przewoźnikom spoza Ostrowa choć kilku kluczowych przystanków. Mieszkańcom i przewoźnikom chodzi przede wszystkim o przystanki "Głogowska" (targowisko) i "Wojska Polskiego" (szkoły).

  W wyniku naszej interwencji ustaliliśmy, że zmiana listy przystanków jest możliwa, ale tę decyzję musi podjąć rada miasta. Tyle że, jak usłyszał nasz dziennikarz, radni rady miejskiej zajmują się problemami mieszkańców miasta, a nie jego okolic. Dlatego ludzie z Dębnicy, Czarnegolasu, Świeligowa czy Jaskółek muszą znaleźć dojście do miejskich rajców. Problemem obiecał się natomiast zająć jeden z radnych powiatowych.

  Rok temu o możliwości zmian w liście przystanków pisał jednemu z przewoźników także wiceprezydent Ostrowa, zapowiadając odpowiednie badania rynku. Wyniki badań, do których dotarliśmy, nie objęły jednak problemów komunikacyjnych ludzi dojeżdżających do ostrowskich szkół, urzędów czy na zakupy. Wiceprezydent w piątek  czasu na rozmowę nie znalazł, ale problemem będzie musiał się zająć. A my do sprawy na pewno wrócimy.

  Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Skomentuj artykuł: Interwencja RMF FM: Przystanki w Ostrowie Wlkp. nie dla wszystkich

Wasze komentarze (8)

Dodaj komentarz
obserwator

~obserwator -

ogarnijcie sie radni ostrowa zacznijcie wrescie myslec przeciez jest demokracja i tak nie uratujecie mzk przeciez oni z miesiaca na miesiac bardziej sie zadluzaja jeszcze bedziecie prosic prywatnych przewoznikow zeby wam linie obstawili i to juz niedlugo

pasazer

~pasazer -

tylko że przewoznicy chcą płacić ale za co mają płacić jak im się nie udostępnia wjazdu.

przewoznik

~przewoznik -

jezeli beda ogolno dostepne to napewno wszyscy beda partycypowac

przewoznik

~przewoznik -

wszystkie przystanki maja byc ogolno dostepne jezeli tak niebedzie to beda powiadomione kolejne media niedamy radnym spokoju a tym bardziej teraz przed wyborami zrobimy im reklame jak ulatwiaja zycie ludzia

SaycoRa

SaycoRa -

Niech właściciele firm przewozowych partycypują w kosztach obsługi przystanków to wszystkie będą ogólnodostępne.

Wielkopolanin

~Wielkopolanin -

Co za BZDURA!.Radni bez logiki?.TO tylko PL.